Lichotivé hodnocení Česka: Cizinci s rodinami tvrdí, že je u nás velmi dobrý život | Reflex.cz
nahoru

Lichotivé hodnocení Česka: Cizinci s rodinami tvrdí, že je u nás velmi dobrý život

Daniel Baret12. února 2017 • 16:00
Česko je podle cizinců druhá nejpřívětivější země pro rodiny s dětmi.
Česko je podle cizinců druhá nejpřívětivější země pro rodiny s dětmi.
• foto: 
youtube.com/Around The World 4K

O České republice se v zahraničí často píše v souvislosti s některými politickými excesy Miloše Zemana či Andreje Babiše, nebo v případě úspěchů našich sportovců. Ovšem cizinci si většinou pobyt u nás pochvalují a podle hodnocení lidí ze zahraničí patříme pro rodiny s dětmi k nejbezpečnějším a nejlepším zemím na celém světě.

Například skupina InterNations, což je vůbec největší komunita, která sdružuje lidi žijící v zahraničí, každý rok vyhodnocuje podmínky života v cizích zemích. V případě rodin s dětmi je na tom Česko mimořádně dobře, dokonce jsme se umístili na druhém místě. Celkově pak na výborném sedmém místě.

InterNations hodnotila za minulý rok 43 různých aspektů života a každý člověk zahrnutý do průzkumu mohl označit jeden z nich na stupnici od 1 do 7. Výsledky průzkumu zveřejnil web Business Insider.

Německo a Merkelová ohlašují konec stejně rychlé integrace EU. Co to bude znamenat pro …

V případě rodin cizinců s dětmi dostalo Česko vysoké ocenění za mimořádně dobrou dostupnost ke vzdělání, což tvrdí 74 procent všech cizinců žijících u nás, kteří byli v průzkumu dotazováni. O první místo nás připravilo jen to, že někteří vyžadují ještě vyšší kvalitu škol pro své děti. Obecně je velmi dobře hodnocena i bezpečnost naší země a dostupnost zdravotní péče.

Na prvním místě skončilo v případě rodin s dětmi Finsko (celkově ale při hodnocení všech aspektů poměrně překvapivě Tchaj-wan), které je nejenom bezpečné, ale je proslulé i kvůli svému výbornému vzdělávacímu systému, do kterého všechny vlády, bez ohledu na politické zabarvení, investovaly v posledních dvaceti letech nemalé prostředky.

Pořadí 10 nejlepších států pro život cizinců s rodinami:

1. Finsko

2. Česká republika

3. Izrael

4. Rakousko

5. Švédsko

6. Norsko

7. Austrálie

8. Tchaj-wan

9. Belgie

10. Německo

Černoch, který pobouřil český Facebook, je zpět! Místo Lidlu propaguje mobilní telefony
Češi jsou na slevách závislí jako na drogách. Kvůli nim mnohdy jedí skoro nestravitelné…

Daniel Baret


Klíčová slova: Česko, expat, žebříček


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější