David Bowie a další královské známky punku | Reflex.cz
nahoru

David Bowie a další královské známky punku

Marek Douša9. února 2017 • 14:30
David Bowie a další královské známky punku
foto: Royalmail.com

Britská královská pošta vydá zakrátko (14/3/2017) sérii známek, jež jsou věnovány Davidu Bowiemu. Tak se mi ten nápad líbí, že bych šel hned na poštu, všechny ty známky bych koupil, pak ještě nějaké pohledy, sedl bych si do kavárny, vzpomínal na staré kámoše a kámošky a všem bych psal a vzpomínal na starý časy. Nevím, kdy se mi něco podobného stalo naposledy, ale rozhodně se mi vydavatelské politika Royal Mail líbí, a tak jsem jí prolustroval katalog a našel i další známkové edice, které by vydaly na další vzpomínkové odpoledne a další hromadu psaní. Já snad budu muset do toho Londýna opravdu zajet.

Jasně, vlastenci namítnou, že by bylo na místě podpořit tuzemskou poštu, tu naši! Nechal jsem proto stranou služby tohoto státního podniku (mimochodem: náš vesnický pošťák je pořád lidská bytost, s níž je domluva!) a koukl se na nabídku známek domácích. Z novin vím, že známka prezidentská moc populární není, že jí dávala na frak série čtyřlístkovská. Bobík, Myšpulín, Piďa a pochopitelně Fifinka, jenomže kvůli těmto známkách na poštu nepůjdu, to by bylo v mém věku přece jenom poněkud dětinské… takže, co tam máme dál?

Archivní fotogalerie: David Bowie v 60. letech, než začal blbnout s kostýmy

Letošní novinka, která už je k dispozici, jsou korunovační klenoty. Jistě chápete, že se mi nechce na toto téma žertovat, ale prostě je už do smrti budu mít spojené s tou scénkou, kdy jen tak tak nepřišly k úhoně.

Takže si z letošního edičního plánu možná počkám na Josefa Kainara, neboť on padal o stýblo, on padal o kaluže, kterýmžto padáním se proměňoval v muže… a snad na Portu Bohemiku, kdybych jel směrem na Litoměřice.

Čili nic.

A pak je tu samozřejmě ještě možnost navrhnout a zaplatit si známky vlastní. To znamená minimálně 600 listů a patnáct tisíc známek... tolik dopisů už asi nenapíšu.

Recenze: Iggy Pop vzdává poctu Davidu Bowiemu i sám sobě – 85 %
ANTONÍN KOCÁBEK 21. března 2016 • 18:25

Recenze: Iggy Pop vzdává poctu Davidu Bowiemu i sám sobě – 85 %

Mardoša z Tata Bojs: Můj život s Davidem Bowiem
Mardoša 11. ledna 2016 • 09:43

Mardoša z Tata Bojs: Můj život s Davidem Bowiem

Marek DoušaVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Eva Vorlíčková-Holzmannová: Těžký život se slavným komikem Felixem, který zažil Wehrmacht i tuberkulózu
PREMIUM X Robert Johnson: Bluesový král upsal duši na rozcestí ďáblu. Jeho písně ovlivnily Rolling Stones i Boba Dylana
PREMIUM X Černobyl nadchnul diváky i kritiky a vytvořil globální „wow efekt“. HBO šlape i po odchodu legendárního šéfa
PREMIUM X Dva zcela odlišné světy stojící nesmiřitelně proti sobě, to je obraz dnešní české společnosti

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější