Jak zastavit migraci přes Středomoří? 4 opatření, od kterých si Evropa slibuje změnu | Reflex.cz
nahoru

Jak zastavit migraci přes Středomoří? 4 opatření, od kterých si Evropa slibuje změnu

Eliška Kubátová3. února 2017 • 15:30
Jak zastavit migraci přes Středomoří? 4 opatření, od kterých si Evropa slibuje změnu
foto: Vito Manzari (CC BY 2.0)

Jak snížit počet migrantů, kteří riskují cestu přes Středozemní moře do Evropy? To je otázka, nad kterou se na Maltě sešli lídři Evropské unie. V centru jejich zájmu je hlavně Libye, která jako země bez stabilní vlády představuje při řešení migrace kritický bod. Za loňský rok přišlo do EU přes centrální Středomoří 181 tisíc migrantů. 90 procent se jich přitom do Evropy dostává právě přes Libyi.

Tok běženců neustal ani v předvečer maltské schůzky. Jen včera italská pobřežní stráž ve Středozemním moři zachránila 1750 lidí. Jaké možnosti mají Bohuslav Sobotka, Angela Merkelová a dalších 25 evropských lídrů na stole?

Posílení libyjské pobřežní stráže

Evropa chce libyjské vládě pomoci při výcviku její pobřežní stráže a hodlá jí poskytnout lepší vybavení. Unijní státy se shodují, že právě to je priorita a chtějí taky zřídit centrum, které by koordinovalo záchranné akce ve Středozemním moři.

EU chce na tyto aktivity vyčlenit v přepočtu víc než 80 milionů korun a slibuje si od toho omezení počtu migrantů přicházejících do Evropy, ale i menší množství tragédií při riskantní plavbě.

VÝČET DALŠÍCH OPATŘENÍ SI PŘEČTĚTE NA WEBU INFO.CZ >>>

Muslimy v USA nechceme! Krátké video vám vysvětlí Trumpův protiimigrační dekret
Poplach v Evropě. Rozhodnutí Trumpa zastavit muslimskou migraci vyvolá ještě větší tlak…

Eliška KubátováMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější