Čech zadržený v Súdánu dostal 20 let vězení | Reflex.cz
nahoru

Čech zadržený v Súdánu dostal 20 let vězení

Tereza Stonišová29. ledna 2017 • 16:16
Petr Jaška v Súdánu
Petr Jaška v Súdánu
• foto: 
čtk

Soud v Súdánu dnes vynesl rozsudek nad Čechem, který byl v zemi zadržen v roce 2015. Podle obžaloby byl shledán vinným ve všech bodech. Petr Jašek byl obviněn mimo jiné ze špionáže, svou vinu striktně odmítá.

Česká strana bude podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka jednat. On sám se zřejmě v příštích týdnech do Chartúmu vypraví, aby vyjednával o jeho možném přesunu do České republiky. Právě jeho vydání do ČR je podle Zaorálka prioritou.

Jašek odjel do země před třemi lety, podle všeho byl cíl jeho cesty pouze humanitární, chtěl totiž pomoci tamním křesťanům. On a ještě sedm Súdánců, kteří v místě pracovali, však bylo obviněno z několika protistátních trestných činů, mezi nimiž bylo i rozvracení státu či špionáž. Čech Petr Jašek si od soudu vyslechl rozsudek dvaceti let nepodmíněného trestu odnětí svobody.

 

Telefonát s Putinem je začátkem nových vztahů, nechal se slyšet Trump

Jaška v Chartúmu navštívil zástupce ministerstva zahraničí, uvedla dnes pro ČTK mluvčí ministerstva spravedlnosti Michaela Lagronová. Odsouzený Čech je podle něj "v relativně dobré fyzické i psychické kondici" a věří, že se brzy vrátí ke své rodině.

Jmenuji se Max a zabili mě v Sobiboru. Na Twitteru ožily oběti holocaustu, které USA…
 

Šest generací na jedné fotografii. V Británii se povedl unikátKlíčová slova: súdán, Čech, vězení


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější