Pochod na podporu Sýrie dorazil do Prahy, prošel kolem ambasády | Reflex.cz
nahoru

Pochod na podporu Sýrie dorazil do Prahy, prošel kolem ambasády

ČTK15. ledna 2017 • 14:20
Pochodem, který iniciovala novinářka a blogerka Anna Albothová, chtějí účastníci vyjádřit solidaritu s lidmi nejen v Halabu.
Pochodem, který iniciovala novinářka a blogerka Anna Albothová, chtějí účastníci vyjádřit solidaritu s lidmi nejen v Halabu.
• foto: 
CTK

Účastníci pochodu na podporu syrského města Halab (Aleppo) dorazili dnes do Prahy. Několik desítek jich po Vánocích vyrazilo z Berlína, na část trasy přes hlavní město se průvod rozrostl asi na 200 lidí. Účastníci prošli kolem syrské a ruské ambasády a zastaví se ještě u Palachova pomníku a Lennonovy zdi, kde dnes pochod ukončí.

Pochodem, který iniciovala novinářka a blogerka Anna Albothová, chtějí účastníci vyjádřit solidaritu s lidmi nejen v Halabu. "Když se k nám lidé na chvíli připojí a potom půjdou domů, třeba se nad situací v Aleppu zamyslí," řekla dnes novinářům Albothová.

Pochod dnes vyrazil ráno z Roztok u Prahy, kolem poledne došel k syrské ambasádě v Bubenči. Tam na něj čekali podporovatelé i odpůrci. Na podporu pochodu si účastníci přinesli syrské vlajky i transparenty s nápisy například "Zastavte Putina v Sýrii" nebo "Největší terorista je Asad. Patří do Haagu".

Příchod průvodu doprovázel křik několika odpůrců. Volali například "Jděte, odkud jste přišli" nebo "One way ticket" (jednosměrná jízdenka). Na jejich transparentech byl například portrét syrského prezidenta Bašára Asada s nápisem Bašár je pašák. Na dalších byly snímky ruského prezidenta Vladimira Putina nebo budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Průvod od syrského velvyslanectví zamířil k nedaleké ruské ambasádě. Odpoledne vede jeho trasa kolem úřadu vlády a přes náměstí Jana Palacha, kde se zastaví u památníku, přes Karlův most až k Lennonově zdi na Malé Straně, kde dnes cestu ukončí.

Aktivisty však čekají ještě zhruba tři tisíce kilometrů. Přes Českou republiku půjde pochod za mír několik týdnů, do Vídně by měl dorazit na konci ledna. Z Rakouska pak bude pokračovat proti směru tradiční cesty uprchlíků přes Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Makedonii a Řecko do Turecka. Pokud se jim to podaří, chtěli by aktivisté dojít nakonec právě až do Halabu na severu Sýrie.

Způsobí falešné zprávy třetí světovou válku? Pákistán teď kvůli jedné hrozil Izraeli…
20 nejhorších leteckých společností světa. Je mezi nimi i nízkonákladovka z Prahy

ČTK


Klíčová slova: sýrie, ambasáda, válka, Solidarita


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,070
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější