nahoru

S příchodem mrazů trápí stále více Čechů kuperóza. Pomocí moderních metod je však možné ji řešit

red 7. ledna 2017 • 12:50
S kuperózou se dá bojovat.
S kuperózou se dá bojovat.
• foto: 
profimedia.cz

Kuperóza je specifický kožní projev, který se vyskytuje nejčastěji na obličeji. Projevuje se ztrátou pružnosti žilek, které již nejsou schopny se podle působení tepla či zimy náležitě roztahovat či smršťovat, a zůstávají tak nastálo rozšířené. V podstatě se jedná o trvale rozšířené drobné kožní cévky – kapiláry. Pokud není červenající kůže vhodně ošetřována a léčena, stav se dále zhoršuje a stává se závažným. Kuperóza se totiž může vyvinout v esteticky velmi závažné onemocnění zvané acne rosacea, neboli růžovka.

Tato vada kůže je často dědičná a je rovněž příčinou psychických a estetických handicapů. Lidé s rosaceou se mnohdy obávají společenského kontaktu, což nezřídka přináší problémy v osobním i pracovním životě.  Rosacea je chronické, epizodické zánětlivé onemocnění, které postihuje až 10 % dospělé populace.

Kuperózu zhoršují mrazy, ale také například pobyt v soláriu. Doba jde však dopředu a existuje zde kromě kosmetických přípravků také ošetření intenzivním pulzním světlem (IPL). „Pokud je kuperóza zachycena v časném stádiu, dokážeme ji pomocí IPL velmi efektivně potlačit. Ošetření IPL pomocí přístroje EXILITE II. GENERACE umožňuje účinné a rychlé řešení kožních projevů, jako je například kuperóza, a to pomocí přeměny světelného záření na teplo. Drobné rozšířené žilky v obličeji, které po ošetření intenzivním pulzním světlem získávají pružnost, díky které se mohou znovu stáhnout,“ potvrzuje Alena Jírů z Kliniky krásy Anděl, ošetření kuperózy provádějí.

Jedno ošetření však nestačí. Kuperóza je „držák“, IPL je proto potřeba podstoupit dvakrát až čtyřikrát, podle rozsahu a stavu zarudnutí. „Ošetření je velmi komfortní. Po aplikaci se můžete bez obav nalíčit a fungovat zcela běžně. Vedlejším přínosným efektem ošetření je také vyhlazení jizev a skvrn po akné, dodává Alena Jírů z Kliniky krásy Anděl. 

Pokud jste na sobě problémy se zarudnutím pleti v obličeji zporovali, nezapomeňte, že nejdůležitější je řešit problém včas. 

red


Klíčová slova: zdraví, nemoc, laseryDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.