Výbuch v Istanbulu zabil nejméně 13 lidí | Reflex.cz
nahoru

Výbuch v Istanbulu zabil nejméně 13 lidí

Tereza Stonišová10. prosince 2016 • 23:39
 Výbuch si vyžádal 13 obětí
Výbuch si vyžádal 13 obětí
• foto: 
Reuters

U fotbalového stadionu v centru turecké metropole se dnes večer ozvaly silné výbuchy. Podle agentury Reuters zemřelo na místě 13 lidí, dalších 38 je zraněných. Média původně uváděla čísla vyšší, nejprve se hovořilo o 20 mrtvých. Reuters však dle turecké policie ověřil nižší číslo.

Výbuchy zazněly u fotbalového stadionu, kde sídlí istanbulský fotbalový klub Beskitas. Jedna z výbušnin byla podle Reuters umístěna v autě, po ní pak následovaly podle svědků výstřely. Vláda již útok označila za teroristický čin, který byl podle vyjádření ministrů mířený na policisty. Těch při útoku zemřelo několik.

 

“Ministr vnitra Süleyman Soylu řekl, že útok byl patrně namířen proti autobusu turecké zásahové policejní jednotky, která během zápasu zajišťovala pořádek. Jeho vládní kolega Ahmet Arslan na twitteru nazval útok činem teroristů,” uvedla agentura ČTK s tím, že okolnosti výbuchu jsou i nadále předmětem šetření.

 

Na fotbalovém stadioně se ještě před výbuchem konalo utkání mezi Besiktasem a týměm Bursapor, jehož členem je mimo jiné i český hráč Tomáš Necid. Podle všech informací by však on i jeho spoluhráči měli být v pořádku, protože odjeli z místa ještě před výbuchem.

 

K výbuchu se zatím nepřihlásila žádná teroristická organizace. ČTK nadto uvedla, že v Turecko není útok na policisty až tak neobvyklým jevem - bývají však frekventovanější v jihovýchodní části země, kde jsou přičítány četným Kurdům.

 

 

 
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Karel Steigerwald: Jirásková, Švorcová, Chramostová aneb Tři herečky v románu, který nenapíšu
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější