Sobotka: Babiš si chybným postupem rozbíjí EET sám | Reflex.cz
nahoru

Sobotka: Babiš si chybným postupem rozbíjí EET sám

ČTK29. listopadu 2016 • 15:20
Premiér Bohuslav Sobotka
Premiér Bohuslav Sobotka
• foto: 
ČTK

Ministr financí Andrej Babiš si chybným postupem sám rozbíjí systém elektronické evidence tržeb (EET), řekl dnes novinářům premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Případné schválení poslaneckých pozměňovacích návrhů vytvořených na poslední chvíli může podle něj systém rozebrat tak, že nebude fungovat. Premiér varoval koaliční strany před hlasováním s opozicí. Opozice v EET nechce dělat změny, ale chce ji zrušit, uvedl.

S návrhem změn v EET přišel minulý týden Babiš, chce je prosadit formou poslaneckého návrhu k daňovému balíčku, kterým se nyní zabývá Sněmovna. Na jeho krok reagovali dnes návrhem širších změn lidovci. Pravice chce EET zrušit úplně.

"Dopadlo to přesně tak, jak jsem říkal minulý týden, varoval jsem, že návrh může spustit lavinu dalších," uvedl předseda vlády.

Sobotka nechce dělat změny na poslední chvíli a považoval by za rozumné, kdyby poslanecké návrhy neprošly. "Teď je to problém primárně ministra financí, ten by se měl rozhlédnout kolem a podívat se, co způsobil svými návrhy," řekl premiér.

Babiš se Sobotkou by se nejraději vzájemně nakopali do rozkroku. Nastal nyní ten…
9 důvodů, proč odmítnout Babišovu elektronickou evidenci tržeb
Radomil Bábek 21. listopadu 2016 • 13:08

9 důvodů, proč odmítnout Babišovu elektronickou evidenci tržeb

ČTKVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,090
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější