nahoru

Sobotka: Babiš si chybným postupem rozbíjí EET sám

ČTK29. listopadu 2016 • 15:20
Premiér Bohuslav Sobotka
Premiér Bohuslav Sobotka
• foto: 
ČTK

Ministr financí Andrej Babiš si chybným postupem sám rozbíjí systém elektronické evidence tržeb (EET), řekl dnes novinářům premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Případné schválení poslaneckých pozměňovacích návrhů vytvořených na poslední chvíli může podle něj systém rozebrat tak, že nebude fungovat. Premiér varoval koaliční strany před hlasováním s opozicí. Opozice v EET nechce dělat změny, ale chce ji zrušit, uvedl.

S návrhem změn v EET přišel minulý týden Babiš, chce je prosadit formou poslaneckého návrhu k daňovému balíčku, kterým se nyní zabývá Sněmovna. Na jeho krok reagovali dnes návrhem širších změn lidovci. Pravice chce EET zrušit úplně.

"Dopadlo to přesně tak, jak jsem říkal minulý týden, varoval jsem, že návrh může spustit lavinu dalších," uvedl předseda vlády.

Sobotka nechce dělat změny na poslední chvíli a považoval by za rozumné, kdyby poslanecké návrhy neprošly. "Teď je to problém primárně ministra financí, ten by se měl rozhlédnout kolem a podívat se, co způsobil svými návrhy," řekl premiér.

ČTK
Diskuse ke článku