Útočníci v Etiopii napadli skupinu českých a slovenských turistů, jejich průvodce zastřelili | Reflex.cz
nahoru

Útočníci v Etiopii napadli skupinu českých a slovenských turistů, jejich průvodce zastřelili

ČTK12. listopadu 2016 • 15:08
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Skupinu čtyř Čechů a šesti Slováků v jižní Etiopii napadlo a okradlo několik útočníků. Etiopského řidiče ozbrojenci zastřelili, při incidentu byla zraněna jedna Slovenka. Čechům se nic nestalo a jsou již zpátky v České republice, řekla dnes ČTK Irena Valentová z ministerstva zahraničí.

Přepadení se stalo v pondělí 7. listopadu. V Etiopii platí výjimečný stav a Češi by měli podle doporučení Černínského paláce zvážit, zda mají do této africké země za této situace jezdit.

Turisté, kteří byli v Etiopii se slovenskou cestovní kanceláří, při přepadení přišli o cennosti, platební karty a hotovost. Čeští diplomaté se o události dozvěděli od slovenského velvyslanectví v Addis Abebě. "Naši občané se na nás přímo neobrátili," dodala Valentová.

Krejčíř chce do Česka, nabízí doznání a svědectví o korupci, tvrdí jihoafrické noviny

Agresoři podle serveru nejdříve házeli na auta s turisty z Česka a Slovenska kameny. Když etiopský řidič a zároveň průvodce vystoupil, strhla se hádka, během níž útočníci řidiče zastřelili. Slovenský web Topky.sk uvedl, že mezi turisty byla slovenská lékařka, která se postřelenému muži marně snažila pomoci. "Naše klienty přepadli. Všichni jsou v pořádku, v bezpečí domova. Šlo o přepadení v takzvané zelené, absolutně bezpečné zóně," řekl slovenskému webu ředitel cestovní kanceláře Bubo Ľuboš Fellner.

České ministerstvo zahraničí koncem října vydalo doporučení, aby Češi zvážili cesty do Etiopie. Kvůli zhoršené bezpečnostní situaci v této zemi platí výjimečný stav. "Pokud už se tam vydají, měli by být maximálně obezřetní," uvedla dnes Valentová.

Súdán: Drsná i pohostinná země objektivem českého cestovatele
František Štaud 12. října 2016 • 16:59

Súdán: Drsná i pohostinná země objektivem českého cestovatele

Týden volné lásky a sexu aneb Oslava konce období hojnosti v severním Nigeru

ČTK


Klíčová slova: Etiopie, turisté, násilí, napadení


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější