nahoru

Sex, lži a další soud italského expremiéra Berlusconiho za hrátky bunga-bunga

Daniela Baret20. října 2016 • 12:50
Sex, lži a další soud italského expremiéra Berlusconiho za hrátky bunga-bunga
foto: Profimedia.cz

Nekonečná soudní tahanice kolem sexuálních hrátek bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho, které vešly ve známost jako párty „bunga-bunga“, má další pokračování. Tentokráte je obžalovaných 23 lidí z uplácení a křivého svědectví.

Ve známém případu měla tanečnice a prostitutka marockého původu Karima el Mahroug poskytovat Berlusconimu sexuální služby mezi únorem a květnem 2010. Jak italský expremiér, tak ona, ale tvrdí, že se několikrát setkali, ovšem na sex nedošlo.

Policejní odposlechy ale vypovídají o něčem jiném – Karima se některým známým intimními styky s někdejším italským předsedou vlády přímo chlubila. Pak ale vypověděla, že si vše vymyslela. Jenže soudci se domnívají, že pouze proto, že ona i další lidi zapleteni do kauzy, byli uplaceni.

Původně byl Berlusconi souzen za to, že měl styk za peníze s dívkou, které v té době nebylo ještě 18 let. Když ale oba před soudem sex popřeli, byl expremiér osvobozen. Jenže podle vyšetřovatelů si Berlusconi mlčení Karimy el Mahroug i dalších osob koupil. Oni pak všichni vypovídali křivě.

Prokurátoři teď tvrdí, že svědkové dostali celkem 10 milionů euro za své lži, z toho měla marocká tanečnice obdržet více než 7 milionů euro. V této sumě jsou započítány i nejrůznější dary, které od Berlusconiho prokazatelně dostala.

Ve středu se k soudu Silvio Berlusconi (80) nedostavil, jako důvod uvedl špatný zdravotní stav. V červnu italský politik a stále předseda strany Forza Italia prodělal operaci srdce.

Soudce stanovil další slyšení na prosinec a leden příštího roku. Prvních 16 žen, které se měly zúčastnit proslulých sexuálních hrátek pod jménem „bunga-bunga“, má být opět vyslechnuto před soudem do konce roku.

Daniela Baret
Diskuse ke článku