nahoru

Soud v kauze Berlusconi: Placený sex s nezletilou prostitutkou není zločin

ČTK, ort11. března 2015 • 07:13
Silvio Berlusconi a Ruby
Silvio Berlusconi a Ruby
• foto: 
Profimedia.cz

Italský nejvyšší soud v úterý potvrdil nevinu expremiéra Berlusconiho v takzvané kauze Rubygate. Informovaly o tom světové agentury. Politik podle verdiktu neporušil zákon placeným sexem s nezletilou prostitutkou, ani nezneužil svou funkci k ovlivňování pozdějšího vyšetřování.

Zřejmě nejsledovanější z Berlusconiho řady soudních procesů skončil příznivým verdiktem pro 78letého politika a podnikatele. Soud rozhodoval o tom, zda Berlusconi porušil zákon během bujarých večírků ve své vile u Milána, kterých se účastnila i tanečnice marockého původu Karima Mahrúgová alias Ruby. Obžaloba tvrdila, že měla s několikanásobným italským premiérem placený sex v době, kdy jí nebylo 18 let. Soud první instance jej za to v roce 2013 poslal na sedm let do vězení, odvolací soud jej však letos viny zprostil. Nejvyšší soud nyní osvobozující verdikt potvrdil.

Berlusconi se nedopustil nezákonného jednání ani tím, že by zneužil své pravomoci, když se snažil ovlivňovat vyšetřování policie, která podezřívala Mahrúgovou z krádeže.

Předtím byl ale bývalý italský premiér odsouzen za daňové delikty. Byl v domácím vězení a musel pomáhat starším lidem. I tento trest už ale vypršel.

Na rozdíl od minulosti ale Berlusconi ztratil podporu italské veřejnosti, ta se dnes pohybuje jen kolem 10 procent.

ČTK, ort


Diskuse ke článku