nahoru

Hackeři ukradli společnosti Yahoo data o 500 milionech uživatelů

ČTK23. září 2016 • 13:50
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Společnost Yahoo ve čtvrtek uvedla, že jí v roce 2014 byly ukradeny informace o nejméně 500 milionech uživatelských účtů, včetně jmen, e-mailů, telefonních čísel, dat narození, hesel a bezpečnostních otázek a odpovědí používaných pro ověření majitele účtu. Nebyly však postiženy informace o platebních kartách či bankovních účtech.

Yahoo prohlásila, že za krádeží stál zřejmě "státem sponzorovaný" útočník, tedy hacker pracující jménem zahraniční vlády, nic bližšího však neuvedla. Agentura Reuters s odvoláním na informace tří úředníků amerických zpravodajských služeb uvedla, že útoky jsou podobné těm, které v minulosti byly spojené s ruskými zpravodajskými službami.

Yahoo již několik let bojuje o přízeň uživatelů jejích digitálních služeb, jako je e-mail, kteří stále častěji odcházejí ke konkurenčním společnostem jako Google a Facebook. Odhalení krádeže informací může zhoršit její dosavadní problémy a způsobit pokles počtu uživatelů i příjmů z reklamy.

Kyberútoky: Do tří let budou umírat lidé
Lukáš Kovanda 18. června 2016 • 20:09

Kyberútoky: Do tří let budou umírat lidé

Firma nevysvětlila, proč jí trvalo tak dlouho, než útok odhalila, ani z bezpečnostních důvodů nevysvětlila, jak došla ke svým závěrům o útoku. Uvedla pouze, že spolupracuje s americkým Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI) a dalšími institucemi. FBI ve svém prohlášení napsala, že bere tento útok velmi vážně a že zjistí, jak se stal a kdo je za něj zodpovědný.

Krádež citlivých dat o účtech uživatelů internetové společnosti Yahoo je zřejmě doposud největším kybernetickým útokem, který postihl jednoho poskytovatele, shodují se různí analytici.

Největší hackerské útoky na firmy

500 milionů účtů (Yahoo, 2014) - Internetová společnost Yahoo uvedla, že jí v roce 2014 byly ukradeny informace o nejméně 500 milionech uživatelských účtů, včetně jmen, e-mailů, telefonních čísel, dat narození, hesel a bezpečnostních otázek a odpovědí používaných pro ověření majitele účtu. Únik se prý však netýkal informací o platebních kartách či bankovních účtech.

359 milionů účtů (MySpace, asi 2008) - Přibližně v roce 2008 bylo v této firmě prolomeno 359 milionů bankovních účtů. V květnu 2016 byla tato data nabídnuta k prodeji na internetu. Přesné datum krádeže není známo, ale podle analýzy nabízených dat to mělo být zhruba osm let před jejich zveřejněním.

Hackeři Anonymous napadli weby Babišových firem
ČTK 1. srpna 2016 • 21:43

Hackeři Anonymous napadli weby Babišových firem

160 milionů účtů (Nasdaq, Visa, CPenney a další, 2012) - Průnikem do počítačových sítí postižených firem získala rozsáhlá síť hackerů kódy z kreditních karet, které pak prodávala přes prostředníky do celého světa. S pomocí odcizených kódů zloději účty vybírali. Kódů získali nejméně 160 milionů a své oběti připravili o stovky milionů dolarů. Mezi postiženými byly i společnosti 7-Eleven, francouzský obchodní řetězec Carrefour, belgická banka Dexia a dalších asi 12 velkých nadnárodních firem.

152 milionů záznamů (Adobe Systems, 2013) - Hackeři pronikli k datům na účtech uživatelů produktů společnosti Adobe Systems, ukradli i zdrojové kódy k produktům Acrobat, ColdFusion and ColdFusion Builder, část zdrojového kódu editovacího softwaru Photoshopu a další.

Kupování drog přes internet? I přes snahu policie je to teď snažší, než kdy dřív

145 milionů záznamů (eBay, 2014) - Databázi firmy napadli na přelomu února a března 2014 hackeři, kteří se dostali k osobním informacím zákazníků, včetně adres, telefonních čísel, dat narození, e-mailů i přístupových hesel. Firma se o narušení dozvěděla počátkem května, ihned jej začala vyšetřovat a vyzvala své zákazníky ke změně hesel.

130 milionů záznamů (Heartland, 2009) - Trojice hackerů pětkrát pronikla do počítačových systémů firem Heartland Payment Systems, 7-Eleven a Hannaford Brothers. Ukradena byla čísla asi 130 milionů kreditních a debetních karet. Ukradená data chtěli hackeři prodat lidem, kteří by je využili k páchání trestné činnosti, například k nákupům na internetu.

Hackeři nabourali pouliční obrazovky v Malmö a vysílali tvrdé porno
Twitterový účet premiéra Sobotky nabourali hackeři, hlásali například hesla proti …

ČTK


Klíčová slova: hackeři, kyberútok, yahoo, myspaceDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější