Merkelová: Německo nebylo na uprchlíky dostatečně připravené | Reflex.cz
nahoru

Merkelová: Německo nebylo na uprchlíky dostatečně připravené

ČTK19. září 2016 • 15:20
Angela Merkelová
Angela Merkelová
• foto: 
Profimedia.cz

Německo nebylo loni dostatečně připravené na příchod takového množství uprchlíků, připustila německá kancléřka Angela Merkelová. Svá rozhodnutí z loňska by ale neměnila.

Právě nedostatečné vysvětlení směru a cíle uprchlické politiky považuje Merkelová za jeden z důvodů neúspěchu své Křesťanskodemokratické unie (CDU) v nedělních berlínských volbách. Strana v nich sice skončila druhá, ale s nejhorším výsledkem v dějinách.

"Kdybych mohla, vrátila bych čas o mnoho, mnoho let zpátky, abych se spolu s celou vládou a všemi, kdo nesou zodpovědnost, mohla lépe připravit na situaci, která nás v pozdním létě 2015 zastihla spíše nepřipravené," řekla dnes šéfka německé vlády na tiskové konferenci. Německo se podle ní spolehlo na to, že se dalším zemím podaří ochránit schengenské hranice, samo se ale dostatečně nepřipravilo.

Další porážka Merkelové: Volby v Berlíně vyhráli socialisté, v zastupitelstvu zasedne i…

"Plně stojím za svými rozhodnutími," uvedla dnes zároveň Merkelová ke krokům ze začátku loňského září, kdy rozhodla o tom, že Německo bez kontroly na hranicích do země vpustí desetitisíce běženců, s nimiž si v těch dnech nevěděly rady země střední a východní Evropy.

Nyní chce kancléřka usilovat o to, aby se migrační vlna z loňského roku neopakovala. Maximální hranici počtu uprchlíků, které bude ročně Německo přijímat, ale nadále odmítá.

Merkelová ve válce: Vyzvala ostatní strany k společnému boji proti Alternativě pro Německo
Německý tisk: Porážka v zemských volbách připomíná masakr Merkelové motorovou pilou

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,410
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější