První člen širší britské královské rodiny otevřeně přiznal, že je gay | Reflex.cz
nahoru

První člen širší britské královské rodiny otevřeně přiznal, že je gay

Daniel Baret19. září 2016 • 13:10
Lord Mountbatten (vlevo) a jeho přítel James Coyle
Lord Mountbatten (vlevo) a jeho přítel James Coyle
• foto: 
repro Daily Mail

Lord Ivar Mountbatten, bratranec současné královny Alžběty II., se stal prvním členem rozvětvené britské královské rodiny, který otevřeně přiznal, že je gay.

Ivar Alexander Michael Mountbatten (53) svojí homosexualitu přiznal britským novinám Daily Mail v sobotním interview. Lord je rozvedeným otcem tří dětí a v současnosti je jeho partnerem James Coyle. S tím se seznámil v březnu při lyžování ve Švýcarsku.

„Svojí homosexualitu jsem tajil, protože jsem nechtěl přiznat, kdo jsem a to ani sobě, ani rodině, ani kamarádům. Pohřbil jsem svojí orientaci sám v sobě,“ řekl anglický aristokrat v rozhovoru.

„Už jenom to, že již umím (o své homosexualitě) mluvit na veřejnosti, je pro mě obrovským pokrokem. Doteď jsem žil čistě heterosexuálním životem, takže život s partnerem – mužem, je něco skutečně nového. Chci proto postupovat krok za krokem,“ vysvětloval Mountbatten.

Bláznivý nápad EU: Víza pro Brity až království opustí Evropskou unii

Se svojí ženou Penelope Thompson se rozvedl po 17 letech manželství v roce 2011.

I když Mountbattenův nový život s přítelem není úplně bez problémů, zdá se, že mu je i požehnáním. Jeho tři dcery prý spíše vítají v rodině jeho partnera, než „macechu“. Rodina ho proto v novém vztahu podporuje.

„To, že jsem našel Jamese, znamená, že už nebudu muset nikomu lhát, nebo že zestárnu o samotě,“ uzavřel pro Daily Mail lord Mountbatten ve svém coming outu.

Jinak zavřený královnin Buckinghamský palác zve na exkluzivní prohlídky. Podívejte se
Olympijský tým Velké Británie se svými 900 identickými taškami na letišti baví svět

Daniel Baret
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,690
22,540
28,720
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější