Na Slovensku se srazil vlak RegioJetu s kamionen. Nehoda si vyžádala přes 30 zraněných | Reflex.cz
nahoru

Na Slovensku se srazil vlak RegioJetu s kamionen. Nehoda si vyžádala přes 30 zraněných

16. září 2016 • 12:44
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Na regionální železniční trati na jihu Slovenska se dnes ráno srazil vlak českého dopravce RegioJet s kamionem řízeným českým řidičem. Při nehodě podle záchranářů utrpělo zranění 35 osob. Mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj ČTK informoval, že ke srážce došlo u města Velký Meder na železničním přejezdu vybaveném zvukovou a světelnou signalizací, která podle dostupných informací byla funkční.

Mluvčí hasičského a záchranného sboru Zuzana Farkasová dopoledne upřesnila původní informace, podle kterých si kolize vyžádala 13 zraněných.

Na místě nehody zasahovali hasiči a posádky vozů záchranné služby i záchranářského vrtulníku. Podle RegioJetu byli ošetřeni cestující s otřesem mozku, zlomeninami a s drobnými zraněními a odřeninami způsobenými nárazem.

Strojvedoucí byl převezen do nemocnice. Slovenská média informovala, že utrpěl těžká zranění, upadl do bezvědomí a z vlaku ho museli pomocí techniky vyprostit hasiči. Část vlakové soupravy při nehodě vykolejila.

Protest proti dotování Českých drah: Jančurovy žluté autobusy zablokují Brusel

Podle policejní mluvčí Márie Linkešové není jasné, z jakých důvodů český řidič kamionu vjel na přejezd v době, kdy tam projížděl vlak. Požití alkoholu u něj policisté nezjistili.

RegioJet zavedl u Velkého Medera náhradní autobusovou dopravu. Při srážce byla poškozena železniční trať i zabezpečovací zařízení.

Nehoda se stala na regionální trati mezi Bratislavou a Komárnem, kde RegioJet provozuje státem dotovanou osobní vlakovou dopravu.

Radim Jančura: Politici se chovají jako bezpáteřní nýmandi
Miloš Čermák 19. října 2011 • 15:53

Radim Jančura: Politici se chovají jako bezpáteřní nýmandiKlíčová slova: Slovensko, Regiojet, nehodaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější