nahoru

Britský poslanec, který dohlíží na zákony o prostituci, zaplatil za sexuální služby prostitutům

Daniel Baret 4. září 2016 • 15:40
Britský poslanec, který dohlíží na zákony o prostituci, zaplatil za sexuální služby prostitutům
foto: keithvazmp.com

Keith Vaz, jeden z nejdéle sloužících poslanců v britské Dolní sněmovně, čelí skandálu. Nedělní noviny Sunday Mirror přinesly informaci, že vlivný labourista, který je také šéfem vlivného parlamentního výboru, jež i dohlíží na prozkoumávání zákonů o prostituci, si pozval domů placené mužské prostituty.

Vaze (59), který se prezentuje jako katolík a má manželku a dvě děti, měl mužskou návštěvu přijmout minulý měsíc ve svém londýnském poslaneckém bytě.

Poslanec z Leicesteru se ke zprávám, které se staly o víkendu v Británii prvořadou politickou senzací, na dotazy stanice BBC kolem kauzy neodpověděl. Prý se radí s právníkem.

Média ale poukazují na to, že by měl ze své parlamentní funkce ihned odstoupit, protože jeho výbor se věnuje citlivým záležitostem, jako je monitorování kriminality, migrace, drogové politice a také v současnosti dohlíží na přezkoumávání zákonů o prostituci.

Podle listu Sunday Mirror, který disponuje konkrétními výpověďmi o schůzce s prostituty, hovořil s nimi poslanec právě i o dekriminalizaci některých drog.

Kvůli citlivým osobním informacím nechtějí případ zatím komentovat ani někteří britští politici. Prý s ohledem na poslancovu rodinu. Vládnoucí Konzervativní strana ho ale vyzvala k rezignaci na funkci předsedy výboru Dolní sněmovny.

Daniel Baret
Diskuse ke článku