Britský poslanec, který dohlíží na zákony o prostituci, zaplatil za sexuální služby prostitutům | Reflex.cz
nahoru

Britský poslanec, který dohlíží na zákony o prostituci, zaplatil za sexuální služby prostitutům

Daniel Baret4. září 2016 • 15:40
Britský poslanec, který dohlíží na zákony o prostituci, zaplatil za sexuální služby prostitutům
foto: keithvazmp.com

Keith Vaz, jeden z nejdéle sloužících poslanců v britské Dolní sněmovně, čelí skandálu. Nedělní noviny Sunday Mirror přinesly informaci, že vlivný labourista, který je také šéfem vlivného parlamentního výboru, jež i dohlíží na prozkoumávání zákonů o prostituci, si pozval domů placené mužské prostituty.

Vaze (59), který se prezentuje jako katolík a má manželku a dvě děti, měl mužskou návštěvu přijmout minulý měsíc ve svém londýnském poslaneckém bytě.

Poslanec z Leicesteru se ke zprávám, které se staly o víkendu v Británii prvořadou politickou senzací, na dotazy stanice BBC kolem kauzy neodpověděl. Prý se radí s právníkem.

Média ale poukazují na to, že by měl ze své parlamentní funkce ihned odstoupit, protože jeho výbor se věnuje citlivým záležitostem, jako je monitorování kriminality, migrace, drogové politice a také v současnosti dohlíží na přezkoumávání zákonů o prostituci.

Británie může z EU odejít až koncem roku 2019, Brusel tlačí na dřívější rozvod

Podle listu Sunday Mirror, který disponuje konkrétními výpověďmi o schůzce s prostituty, hovořil s nimi poslanec právě i o dekriminalizaci některých drog.

Kvůli citlivým osobním informacím nechtějí případ zatím komentovat ani někteří britští politici. Prý s ohledem na poslancovu rodinu. Vládnoucí Konzervativní strana ho ale vyzvala k rezignaci na funkci předsedy výboru Dolní sněmovny.

Slavná ikona 80. let Samantha Foxová chce opět pózovat nahoře bez

Daniel Baret
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,470
28,690
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější