Papež František svatořečil proslulou misionářku Matku Terezu | Reflex.cz
nahoru

Papež František svatořečil proslulou misionářku Matku Terezu

ČTK4. září 2016 • 11:00
Papež František svatořečil proslulou misionářku Matku Terezu
foto: ČTK

Katolická misionářka Matka Tereza, která pečovala o chudé, se 19 let po smrti stala svatou. Ve Vatikánu ji dnes svatořečil papež František. "Po zralém uvážení a vzývání božské pomoci i po poradě s našimi četnými bratry, potvrzujeme a prohlašujeme blahoslavenou Matku Terezu z Kalkaty svatou a zapisujeme ji do seznamu svatých," prohlásil papež, čímž formálně dokončil proces svatořečení.

Matka Tereza, k níž patřil věčný úsměv stejně neodmyslitelně jako modrobílé sárí, se šest let po smrti stala jednou z nejrychleji blahořečených v historii. Za blahoslavenou ji prohlásil Jan Pavel II. v říjnu 2003 ve Vatikánu za účasti více než 150.000 lidí, mezi nimiž byli katolíci i muslimové.

To je překvapení! Nejvíce vína na osobu na světě se vypije ve Vatikánu. I Češi se drží…

Zázrak nutný k blahořečení se podle církve stal 5. září 1998, přesně rok po smrti řeholnice, v klášteře u bangladéšských hranic, kam s velkým nádorem v břiše přišla Indka Monika Besraová. Vatikán uznal, že nádor zmizel poté, co se jeptišky modlily k Matce Tereze. Druhý zázrak, který cestu ke svatořečení otevřel, Vatikán oznámil loni 18. prosince. Zázrak spočíval v nevysvětlitelném uzdravení muže v Brazílii, který byl v kómatu kvůli několika abscesům na mozku. Podle katolické církve pomohla modlitba jeho manželky k Matce Tereze.

Papež František: Církev by se měla omluvit homosexuálům

ČTK


Klíčová slova: papež, Matka TerezaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější