nahoru

Kontroverzní americká fotbalistka byla za Rio vykopnuta z reprezentace. Nazvala Švédky „bandou zbabělců“

Daniel Baret 25. srpna 2016 • 10:10
Kontroverzní americká fotbalistka byla za Rio vykopnuta z reprezentace. Nazvala Švédky „bandou zbabělců“
foto: Profimedia.cz

Olympijské hry v Riu měly včera nepříjemnou dohru pro jednu z nejlepších fotbalistek světa, americkou reprezentační brankářku Hope Solo. Byla na půl roku vyloučena z národního týmu, protože na olympiádě po prohře s týmem Švédska nazvala soupeřky „bandou zbabělců“.

Solo, která vyvolala kontroverze již předloni, když unikly na internet fotky její vagíny, které si fotila sama, ovšem hovořila v případě Švédek o sportovním výkonu, ne o charakteru soupeřek.

Švédky prakticky celý zápas (hrál se 12. srpna) proti americkému favoritovi bránily, často pouze odkopávaly míč, nesnažily se nic vytvořit a nakonec vyhrály šťastně na penalty. Hope Solo proto řekla: „Je to banda zbabělců. Dneska prohrál lepší tým.“

Trenérka Švédska Pia Sundhage, která předtím vedla právě reprezentaci USA, reagovala také velmi ostře: „Nechci říkat sračky jako ona. Já jsem v Riu, ona jede domů.“

„Reakce a slova Hope Solo po utkání se Švédskem byla nepřijatelná a nesplňují normy chování, které vyžadujeme od hráček národního týmu. Musí to dodržovat všichni naši zástupci a to bez výjimky,“ zdůvodnil rozhodnutí o vyloučení z reprezentace prezident amerického fotbalového svazu Sunil Gulati.

Samotná hráčka považuje ortel za nespravedlivý: „Jsem smutná z rozhodnutí federace. Nejsem jenom fotbalistka, jsem člověk s emocemi, vždy všechno dělám s vášní, i když jsem neřekla v Riu správnou věc,“ obhajovala se Hope Solo na webu časopisu Sports Illustrated.

Přitom už v minulém roce byla kvůli neshodám v národním týmu na 30 dní vyloučena z reprezentace.

Brazilští diváci na olympiádě kvůli některým jejím výrokům pak na Hope Solo bučeli a pískali.

VÍCE O OLYMPIÁDĚ NA REFLEX.CZ >>> 

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE >>>

Daniel Baret


Klíčová slova: LOH 2016, Hope Solo, USA, Švédsko, fotbalDiskuse ke článku