Nigerijská armáda tvrdí, že smrtelně zranila šéfa islamistické organizace Boko Haram | Reflex.cz
nahoru

Nigerijská armáda tvrdí, že smrtelně zranila šéfa islamistické organizace Boko Haram

ČTK23. srpna 2016 • 10:20
Údajný vůdce Boko Haram Abubakar Shekau
Údajný vůdce Boko Haram Abubakar Shekau
• foto: 
ČTK

Nigerijské letectvo tvrdí, že při náletu smrtelně zranilo vůdce islamistické organizace Boko Haram Abubakara Shekaua. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Teroristická skupina Boko Haram, která útočí v Nigérii od roku 2009, se k náletu nevyjádřila.

Letectvo oznámilo, že provedlo nálet na ozbrojence Boko Haram ve státě Borno na severovýchodě Nigérie a že zabilo několik významných představitelů skupiny.

"Domníváme se, že její vůdce, takzvaný Abubakar Shekau, byl smrtelně zraněn na ramenou," řekl mluvčí letectva.

Nigerijská armáda zabití Shekaua v minulosti oznámila už několikrát. Pokaždé se ale potom objevila videa, na nichž byl nezraněný muž, který o sobě tvrdil, že je Shekau, a který se vyjadřoval k aktuálním událostem.

V Nigérii našli první studentku unesenou před dvěma lety Boko Haram

Organizace Boko Haram chce v Nigérii vytvořit fundamentalistický islámský stát. Útoky jejích ozbrojenců si od roku 2009 vyžádaly nejméně 14.000 lidských životů.

Sunnitští fundamentalisté terorizují nejen severovýchod Nigérie, ale i příhraniční oblasti sousedních států - Kamerunu, Nigeru a Čadu. Ze všech těchto oblastí chtějí vytvořit stát s přísnými pravidly islámského práva šaría.

V regionu s fundamentalisty bojuje od loňska mezinárodní vojenská mise, do níž Nigérie, Niger, Čad, Kamerun a Benin poslaly celkem 8700 mužů.

Islamisté z Boko Haram zabili na severu Nigérie nejméně 65 lidí
České tanky budou v Nigérii bojovat proti teroristům z Boko Haram

ČTK


Klíčová slova: Nigérie, Boko Haram


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější