nahoru

Pražský strážník rozmluvil muži skok z Karlova mostu

Leila Chadalíková2. srpna 2016 • 10:50
Pražský strážník rozmluvil muži skok z Karlova mostu
foto: MP

V neděli ráno musela hlídka městské policie Prahy 1 společně se záchranáři vyjet na Karlův most, kde u sousoší Kalvárie seděl na okraji kamenného zábradlí muž bez bot a chystal se ke skoku. Jeho úmysl mu rozmluvil strážník pražské policie, o případu informoval Týdeník Policie. 

Strážník, který přijel na místo, po krátkém rozhovoru zjistil, že muž nemá sebevražedné úmysly, přesto si neuvědomuje, jak je jeho chování nebezpečné. Muž vykřikoval, že skočí do Vltavy a po vodě popluje až do Rio de Janeira, kde se chce pomodlit u sochy Krista.

360p 240p
Strážník rozmluvil sebevraždu muži, který chtěl skočit z Karlova mostu.VIDEO MP Praha

Jeden ze strážníků k němu přistoupil a pokusil se s ním navázat verbální kontakt. To se po nabídce strážníka: „ Pojďte si dát cigaretu a v klidu si promluvit“, nakonec podařilo. Muž pak za pomoci strážníka slezl ze sochy a do své péči si ho převzali záchranáři, kteří ho převezli na psychiatrickou kliniku jedné pražské nemocnice, uvedla tisková mluvčí MP Irena Seifertová pro Týdeník Policie.

Muž nakonec skončil na psychiatrické klinice.

Les sebevrahů v Japonsku: Vymyslel ho spisovatel, ale stal se skutečností

Turecký prezident rozmluvil sebevrahovi skok z mostu
ČTK 26. prosince 2015 • 01:17

Turecký prezident rozmluvil sebevrahovi skok z mostu

Letecké neštěstí: Rozšířenou sebevraždu nelze předvídat, jsme v tom bezmocníKlíčová slova: praha, praha 1, policie, sebevrahDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,590
22,520
29,890
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější