Před třiceti lety jí manžel unesl oba syny. Od té doby o nich neslyšela, naděje se žena nevzdává | Reflex.cz
nahoru

Před třiceti lety jí manžel unesl oba syny. Od té doby o nich neslyšela, naděje se žena nevzdává

Leila Chadalíková25. července 2016 • 14:30
Před třiceti lety jí manžel unesl oba syny. Od té doby o nich neslyšela, naděje se žena nevzdává
foto: Reprofoto youtube.com

Ruth Parkerová žije již třicet let noční můru každé matky. Její manžel unesl po rozvodu oba jejich syny. Od té doby se po chlapcích slehla zem a paní Parkerová je již třicet let neviděla. Stále pátrá a i po tak dlouhé době se nevzdává naděje, že děti ještě někdy uvidí.

Charlie Vosseler byl rozvedený mladý muž, který pracoval jako knihovník. Na inzerát se seznámil s Ruth Parkerovou. Nejprve si psali dopisy, následně si telefonovali, až spolu začali jezdit na výlety a paní Parkerová se přestěhovala do New Hampshiru, kde si Charlieho Vosselera vzala.

Po několika letech se manželství rozpadlo. Ruth se starala o dva syny, Charlese Jasona a Williama. 

Únos dvou chlapců zůstává i po třiceti letech stále nevyřešeným.  Únos dvou chlapců zůstává i po třiceti letech stále nevyřešeným.

Devátého října 1986 vzal Charlie Vosseler tehdy tříletého Charlese Jasona a dvouletého Williama na výlet. Od té doby je jejich matka nikdy neviděla. Daily Mail, který na případ po letech znovu upozornil, zároveň připomíná, že v osmdesátých letech se únos dětí jedním z rodičů ani zdaleka nebral tak vážně jako dnes. Což potvrzují také slova paní Parkerové, jež pro Daily Mail uvedla: „Když jsem policii hlásila zmizení mých dětí, odvětil mi na to důstojník, že nechápe, proč z toho dělám tak velký problém, děti jsou přece se svým otcem.“ 

Sedm měsíců trvalo, než se do případu zapojila FBI. Dodnes je vypsaná odměna 25 000 $ za informace vedoucí k Vosselerovu dopadení. Soukromý detektiv, jejž si paní Parkerová najala, zjistil, že Vosseler únos chlapců plánoval dlouhou dobu. Měsíc před únosem dokonce zrušil posílání pravidelných splátek na automobil ze svého účtu. Věděl, že už to nebude potřeba. 

Únos dvou chlapců zůstává i po třiceti letech stále nevyřešeným.  Únos dvou chlapců zůstává i po třiceti letech stále nevyřešeným.

Policii se za celé roky podařilo zachytit jedinou stopu, a to v roce 1986, kdy bratři zmizeli. V Oklahomě nahlásila žena, že chodila s mužem, který sám vychovával chlapce, jež později poznala na plakátu jako Charlese Jasona a Williama. Vosseler ženě tvrdil, že nesmí nikdy mluvit o matce chlapců, jelikož jsou traumatizováni její smrtí. Podle jeho verze měla zemřít při tragické nehodě. 

Selfie z letadla s vlastním únoscem: Kdo z vás to má!

V Nigérii našli první studentku unesenou před dvěma lety Boko Haram

Unesení Češi v Libanonu: Ve hře je pět mega
Jiří X. Doležal 14. února 2016 • 06:51

Unesení Češi v Libanonu: Ve hře je pět megaKlíčová slova: únos, únosceDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější