Unesení Češi v Libanonu: Ve hře je pět mega | Reflex.cz
nahoru

Unesení Češi v Libanonu: Ve hře je pět mega

Jiří X. Doležal14. února 2016 • 08:30
Unesení Češi v Libanonu: Ve hře je pět mega
foto: Facebook

Včera se na veřejnost dostala pikantní informace o cause unesených Čechů, která svědčí o tom, že s celým slavným únosem to mohlo být úplně jinak, než se veřejnosti předkládá. Unesený právník Jan Švarc inkasoval v Libanonu pět mega...

Radiožurnál a po něm i novinky.cz přinesly informaci, ze které mne zamrazilo. Právník Jan Švarc, který v ČR zastupoval v rámci advokátní kanceláře obchodníka se zbraněmi Fajáda, dostal dvě stě tisíc dolarů - asi pět miliónů korun - od rodiny inkriminovaného Alího Fajáda.

Švarc ovšem Radiožurnálu tvrdil, že peníze, které v Libanonu dostal, byly za právní služby. Přestože neměl od advokátní kanceláře, pro kterou Fajáda zastupoval, zmocnění inkasovat za právní služby platby. Peníze prý zmizely během únosu.

Stropnický musí odejít, nebo být odvolán. A tady je 7 důvodů, proč se to nestane

Celý trapas kolem únosu pětice Čechů a výměny za Fajáda tím dostává další rozměr. Rozměr, na který by se měla policie maximálně zaměřit, aby jej prokázala, nebo beze zbytku vyloučila. Oněch neočekávaných pět milionů ve hře totiž může ukazovat, že únos byl předem naplánován a zrežírován, a že celý výlet pětice Čechů byl naplánován, zorganizován a zaplacen proto, aby tam pětice mohla být unesena a pak vyměněna za libanonského obchodníka se zbraněmi. Tohle podezření musí policie prověřit skutečně do morku kostí, protože jestli platí, tak je celá ta causa ještě o stupeň trapnější a bizarnější, než se dosud zdálo - a ten, kdo za to může, by si tom měl odskákat.

Američané ničí síť pašeráků drog a zbraní z Hizballáhu, jejíž součástí mohl být i Čechy…Klíčová slova: libanon, unos, Fajád, výkupnéDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,580
28,780
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější