Zemřel Adam Holý, loni oceněný jako fotograf roku. Tvořil akty a známé filmové plakáty | Reflex.cz
nahoru

Zemřel Adam Holý, loni oceněný jako fotograf roku. Tvořil akty a známé filmové plakáty

ČTK8. července 2016 • 15:09
Zemřel Adam Holý, loni oceněný jako fotograf roku. Tvořil akty a známé filmové plakáty
foto: ČTK

Ve věku 42 let zemřel ve čtvrtek fotograf Adam Holý. Holý se stal loni Fotografem roku za knihu intimních portrétů svých modelek s názvem The Overview Effect. Šlo o jednu z 11 kategorií ocenění Czech Grand Design za rok 2014, ceny se udělovaly loni v březnu ve Stavovském divadle.

Holý se narodil v roce 1974 v Ústí nad Labem. Vystudoval Střední průmyslovou školu grafickou v Praze, poté žil v Praze. Pracoval na volné noze, zastupuje ho Polansky Gallery.

Vytvořil například plakáty k filmům Pelíšky, Želary, Paralelní světy či Pouta, spolupracoval na plakátech karlovarského filmového festivalu. Svou tvorbu vystavoval v pražských galeriích Langhans, Laboratiorio či Jelení. Módní fotky otiskly časopisy Elle, Variety, Harper’s Bazaar, Dolce Vita či VICE.

Vyjádření bratra Adama Holého najdete zde >>>

Adam Holý, vítěz Czech Grand Design  v kategorii Fotograf za rok 2014, okomentoval před rokem pro Reflex svůj snímek Lefkáda: "Tahle fotka vznikla v roce 2009 na konci naší dovolené na Lefkádě v Řecku. Půjčili jsme si malý ­skútr, abychom se trochu projeli ostrovem. Kristýně chvíli trvalo, než mě přemluvila, abych ji nechal řídit. Jenže, jak si nebyla moc jistá, vzala jednu ze zatáček tak pomalinku, že to s námi oběma položila na silnici. Já měl jen pár oděrek, ale ona si dost dramaticky zřídila kotník. Fotografie ve mně vyvolává vzpomínky na to, jak byla Kristýna superodvážná, a hlavně superšik i těsně po složité operaci."

Snímek LefkádaSnímek Lefkáda

ČTK


Klíčová slova: Adam Holý, fotograf


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,090
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější