Lídr tažení za vystoupení Británie z EU Nigel Farage oznámil rezignaci | Reflex.cz
nahoru

Lídr tažení za vystoupení Británie z EU Nigel Farage oznámil rezignaci

ČTK4. července 2016 • 11:41
Lídr tažení za vystoupení Británie z EU Nigel Farage oznámil rezignaci
foto: Profimedia.cz

Předseda protievropské a protiimigrační Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage dnes oznámil rezignaci na svou funkci. Své rozhodnutí zdůvodnil tím, že dosáhl svého životního cíle: odchodu Británie z Evropské unie. Britové se pro takzvaný brexit vyslovili v červnovém referendu většinou 52 procent.

"Nikdy jsem nebyl a nikdy jsem ani nechtěl být kariérním politikem," uvedl Farage. "Mým cílem v politice bylo dostat Británii z Evropské unie," dodal. "Myslím, že je správné, abych nyní rezignoval na post předsedy UKIP," řekl Farage na tiskové konferenci.

Evropa má 10 daleko větších problémů, než je Brexit. Nikdo je ale pořádně neřeší

Navzdory odchodu z vedení strany Farage podle svých slov nadále podporuje UKIP a hodlá podpořit i další protievropské strany a hnutí ve zbytku evropské osmadvacítky.

Drsné varování šéfa rakouské diplomacie: Katastrofální migrační politika může znamenat…

Červnové referendum o vystoupení Británie z Evropské unie způsobilo na britské politické scéně doslova zemětřesení. Po oznámení výsledků ohlásil svou rezignaci premiér David Cameron. Bývalý londýnský starosta a jeden z hlavních představitelů kampaně za odchod Spojeného království z EU Boris Johnson, kterého mnozí považovali za možného Cameronova nástupce, se minulý týden odmítl o pozici lídra Konzervativní strany ucházet.

Češka v Londýně: Britové nás řadí mezi „Poláky“. A začíná to být nemilé slovo

 

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější