Střelecký ostrov dnes ožil vekou přehlídkou sociální služeb | Reflex.cz
nahoru

Střelecký ostrov dnes ožil vekou přehlídkou sociální služeb

red16. června 2016 • 14:31
Nabídku nejrůznějších služeb pro lidi představí řada organizací ve čtvrtek 16. června 2016 na Střeleckém ostrově od 14:00 hodin.
Nabídku nejrůznějších služeb pro lidi představí řada organizací ve čtvrtek 16. června 2016 na Střeleckém ostrově od 14:00 hodin.
• foto: 
profimedia.cz

Nabídku nejrůznějších služeb pro lidi představí řada organizací dnes, ve čtvrtek 16. června 2016 na Střeleckém ostrově od 14:00 hodin v rámci 3. Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb městské části Praha 1. Návštěvníky potěší i velmi kvalitní kulturní program. 

Různé neziskové organizace a občanská sdružení na veletrhu představí služby pro sociálně znevýhodněné děti a mládež, pro seniory, pro tělesně a mentálně handicapované a pro osoby ohrožené domácím násilím. Zároveň se zde přestaví pestrý výběr volnočasových a vzdělávacích činností.

Letošní ročník se výrazně zaměřuje na rodiny s dětmi, což se se projeví v bohatém kulturním programu na pódiu i na celém ostrově. „Kulturní program bude letos více důstojným odlehčením a vyvážením celé akce. Návštěvníci se mohou těšit na dětský sbor Kampata, studentskou kapelu Neo My, ale také na skákací hrad, malování na obličej či výtvarnou dílnu. Moderování se letos ujme oblíbený Alexandr Hemala, který se na akci a všechny návštěvníky velmi těší,“ uvádí Šárka Táborská, iniciátorka celého projektu a předsedkyně výboru pro sociální a bytovou politiku.

Záštitu nad veletrhem převzal radní hlavního města Prahy pro sociální oblast Daniel Hodek. Patronaci nad letošním ročníkem sociálního veletrhu převzal Martin Zach, který je mimo jiné také patronem občanského sdružení Caballinus, nabízejícího hipoterapii pro nemocné děti. Je zakladatelem Občanského sdružení Martina Zacha, které se věnuje především moderním sportovním aktivitám pro lidi po úraze míchy. V současné době Martin Zach dokončuje kolekci oblečení pro vozíčkáře. 

Činnost jednotlivých poskytovatelů sociálních služeb představí u stánků zástupci organizací. Návštěvníci se mohou těšit i na občerstvení za přívětivé „sousedské“ ceny. 

Vstup na akci je zdarma.

 

Britský prozaik Stephen Clarke: Kdyby Kafka žil, zaručeně by pracoval v Evropském …

 

red


Klíčová slova: sociální služby, veletrh, prahaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,390
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější