nahoru

Na plážích se nejraději svlékají Rakušané, Češky jdou také do toho. Asiaté to odmítají

Daniel Baret 15. června 2016 • 15:35
Na plážích se nejraději svlékají Rakušané, Češky jdou také do toho. Asiaté to odmítají
foto: Profimedia.cz

Na plážích se nejochotněji svlékají při opalování Rakušané. Ti podle nového průzkumu předběhli i mistry tohoto oboru, Němce. Takové nadšení už ale nejeví Norové, Italové či Španělé a úplně podobné kratochvíle odmítají stydlivé národy z Asie.

Až 76 procent Rakušanů uvedlo, že by nemělo problém odhodit na pláži plavky, nebo jejich část. To je o čtyři procenta více, než u Němců. Průzkum každoročně provádí velký cestovatelský web Expedia. Jeho autoři ale upozorňují, že ne každý člověk, který takto odpoví v průzkumu, se pak skutečně na pláži svlékne. Spíše jde o přístup k nahotě.

Celkem průzkum proběhl ve 24 zemích světa a zúčastnilo se ho 11 155 lidí. Česká republika nebyla jeho součástí, ale podle zkušeností nemá ani mnoho Češek problém na pláži sundat část plavek.

Daleko menší ochotu k tomu vyslovují například Norové, Španělé či Italové. U těchto národů by se většina lidí nikdy, ani na pláži, nesvlékla.

Úplně na druhé straně názorů jsou pak v tomto směru Asiaté. Pouhá dvě procenta Japonců, tři procenta Jihokorejců a čtyři procenta Thajců by byla ochotna být na pláži nahá.Klíčová slova: nudismus, nudistická pláž, EvropaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.