nahoru

Talentovaná americká zpěvačka byla zastřelena po koncertě

ČTK 11. června 2016 • 11:00
Christina Grimmie
Christina Grimmie
• foto: 
ČTK

Americká zpěvačka Christina Grimmieová byla zastřelena krátce po skončení svého pátečního koncertu v Orlandu na Floridě. Informovala o tom místní policie, podle níž střelec vzápětí spáchal sebevraždu. Dvaadvacetiletá zpěvačka se proslavila v talentové soutěži a její nahrávky na videokanálu YouTube si získaly statisíce fanoušků. Policie motiv činu zjišťuje.

Koncert, na němž Grimmieová vystoupila společně s kapelou Before You Exit, skončil krátce po desáté večer místního času (po 4:00 SELČ) a ke střelbě došlo nedlouho poté. Těžce zraněnou zpěvačku převezla sanitka do nemocnice, lékaři jí však již pomoci nedokázali.

Podle policie není jasné, jaký byl střelcův motiv ani jak se mu podařilo se zbraněmi na koncert proniknout. "Nevíme, jestli to byl jen šílený fanoušek, který ji sledoval na twitteru a dalších sociálních sítích," řekla médiím seržantka Wanda Migliová.

Podle ní zatím ani není zřejmé, jak byla zajištěna ostraha vystoupení, jemuž přihlížela asi stovka lidí. Během autogramiády, kterou přerušila střelba, jich podle ní na místě zůstala jen malá část. Policie ocenila jednání zpěvaččina bratra, který zabránil tomu, aby střelec ublížil ještě někomu dalšímu.

Grimmieová skončila předloni třetí v americké talentové soutěži Hlas vysílané televizí NBC. Ohlas měly její popové taneční písně zvláště u velmi mladého publika. "Nemáme slov. Ztratili jsme krásnou duši s úžasným hlasem," reagovali na zprávu o tragédii na svém twitteru pořadatelé soutěže.

ČTK


Klíčová slova: grimmie, USA, zpěvačkaDiskuse ke článku