Roman Janoušek bude ještě půl roku na svobodě ze zdravotních důvodů, rozhodl soud | Reflex.cz
nahoru

Roman Janoušek bude ještě půl roku na svobodě ze zdravotních důvodů, rozhodl soud

ČTK9. června 2016 • 11:00
Roman Janoušek bude ještě půl roku na svobodě ze zdravotních důvodů, rozhodl soud
foto: ČTK

Krajský soud v Brně přerušil Romanu Janouškovi trest na půl roku ze zdravotních důvodů. Uvedla to dnes Česká televize. Vězeňská služba navrhovala roční přerušení. Podnikatel a lobbista dostal trest 4,5 roku vězení za to, že opilý srazil autem ženu a vážně ji při tom zranil. Letos v únoru se podle informací z médií podrobil Janoušek operaci hlavy, od března měl pak trest přerušený na dva měsíce. Ve věznici teď není.

"My máme pouze informaci od soudu, že v termínu, kdy měl nastoupit, nenastoupí," řekla ČTK mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová.

"Od Krajského soudu v Brně jsme ohledně pana Janouška ještě nic neobdrželi," řekla ČTK Dana Krejčířová, mluvčí brněnské bohunické věznice, kde si má Janoušek trest odpykávat.

 

Podle Krejčířové se přerušení výkonu trestu stanovené soudem do výkonu trestu nezapočítává. Jinak je tomu tehdy, pokud výkon trestu přeruší ředitel věznice. Ten má právo výkon trestu přerušit na 30 dní v kalendářním roce a takové přerušení se do výkonu trestu započítává.

Lobbista Janoušek chtěl vraždit, tvrdí šéf žalobců a podal dovolání

 

Mluvčí krajského soudu Simona Tesařová uvedla, že předmětem řízení jsou Janouškovy citlivé osobní údaje a že v dané věci nebudou poskytovány informace.

 

Komise Vězeňské služby navrhla v půli května roční přerušení trestu. Návrh byl pak postoupen soudu. Týden předtím Janouškovi vypršela dvouměsíční propustka, o jejíž prodloužení Janoušek požádal. Spolu se žádostí dodal aktuální lékařské zprávy, na jejichž základě měla lékařská komise sdělit soudu, zda je Vězeňská služba schopna poskytovat adekvátní péči.

 

Podle serveru iDNES.cz se Janoušek dostal na svobodu od července loňského roku celkem sedmkrát. V listopadu měl trest přerušený na 99 hodin, během nichž jel za lékaři do Prahy. V hlavním městě byl ještě dvakrát, nejprve na 35 hodin a poté na 60 hodin.

Zpověď zlatého chlapce: Bohatý jsem byl už dávno před listopadem 1989, říká Roman Janoušek

 

Janoušek srazil v roce 2012 v Praze řidičku, která s ním chtěla řešit předchozí kolizi, a z místa ujel. Pražský městský soud mu původně uložil tříleté vězení, odvolací vrchní soud trest zpřísnil na 4,5 roku.

 

Verdikt loni potvrdil Nejvyšší soud. Janoušek podal ústavní stížnost, o které zatím není rozhodnuto.

ČTK


Klíčová slova: janoušek, soud, prahaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,180
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější