Kramný si odsedí 28 let. Vrchní soud potvrdil rozsudek | Reflex.cz
nahoru

Kramný si odsedí 28 let. Vrchní soud potvrdil rozsudek

ČTK1. června 2016 • 10:00
Kramný si odsedí 28 let. Vrchní soud potvrdil rozsudek
foto: ČTK

Osmatřicetiletý Petr Kramný si za vraždu své manželky a osmileté dcery v Egyptě definitivně odpyká ve vězení 28 let. Trest, který mu uložil ostravský krajský soud, mu dnes potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Odvolání žalobkyně, která žádala zpřísnění trestu o dva roky, tak soud nevyhověl. Stejně tak ale neuspěla s odvoláním matka obžalovaného ani obhájkyně, která požadovala vrácení případu k jinému senátu krajského soudu, případně zproštění obžaloby.

Vrchní soud se ztotožnil s tím, že obě ženy zemřely po zásahu elektrickým proudem. Rozhodnutí vrchního soudu je pravomocné, Kramný se může pouze dovolat k Nejvyššímu soudu, dovolání ale nemá odkladný účinek.

Odvolací soud se ztotožnil se závěry krajského soudu i s tím, jak se vypořádal s důkazy. Ve svém rozhodnutí však snížil náhrady příbuzným obětí, které odkázal na občanskoprávní řízení. Krajský soud původně uložil Kramnému zaplatit přes osm milionů korun.

Petr Kramný exkluzívně pro Reflex: Pořád věřím, že mě pustí. Nikoho jsem nezabil!

Podle předsedy senátu Václava Čapky je obhajoba obžalovaného účelová. Podle soudu je v jeho výpovědi o tom, co se stalo na dovolené v Egyptě, řada rozporů. Rozpory soud našel i v tvrzení obžalovaného o samotném manželském soužití, dlouhodobé problémy manželů byly zřejmě motivem činu. Kramný si rozhodnutí soudu vyslechl bez emocí, odůvodnění poslouchá se sklopenýma očima.

I vyvrhel jako Kramný má právo na spravedlivý proces
Adéla Knapová 7. ledna 2016 • 15:02

I vyvrhel jako Kramný má právo na spravedlivý proces

Tragédie se odehrála v červenci 2013 na dovolené rodiny v Egyptě. Podle egyptských úřadů šestatřicetiletá žena a osmiletá dívka zemřely na následky dehydratace nebo otravy. Žádný jed ale tamní experti neobjevili. Těla po převozu do Česka pitvali znalci z Ústavu soudního lékařství v Ostravě, kteří došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Potvrdil to i revizní znalecký posudek. Podle znalců úraz elektrickým proudem vysvětluje i současnou smrt obětí. Krajský soud vyloučil, že by ženy mohly být zasaženy proudem nešťastnou náhodou. Podle obhajoby se soud nezabýval technickou stránkou věci, poukázala i na to, že žádné vodiče nebyly nalezeny.

ČTK


Klíčová slova: Kramný, soudDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější