Při střelbě v Rakousku zemřeli tři lidé, dalších 11 je zraněných | Reflex.cz
nahoru

Při střelbě v Rakousku zemřeli tři lidé, dalších 11 je zraněných

ČTK22. května 2016 • 08:00
ilustrační snímek
ilustrační snímek
• foto: 
profimedia.cz

Při střelbě na západě Rakouska v noci na dnešek zemřeli tři lidé, dalších 11 osob je zraněných. Informovala o tom agentura APA. Podle policie začal muž po hádce střílet bezhlavě do davu lidí na místě konání venkovního koncertu, pak zbraň obrátil proti sobě.

Police uvedla, že v časných ranních hodinách začal ve vorarlberském městečku Nenzing střílet 27letý místní muž. Podle všeho se těsně předtím na parkovišti pohádal se svou partnerkou, pak vytáhl ze svého automobilu pušku a začal pálit do davu asi 150 návštěvníků, kteří se kolem 3:00 SELČ na místě ještě bavili. Zabil přitom dva lidi a dalších 11 zranil, poté spáchal sebevraždu.

"Přesný průběh události zatím nedokážeme rekonstruovat," řekla televizní stanici ORF policejní mluvčí. Podle ní není ani jasné, kolik ran střelec vypálil. Zranění lidé byli převezeni do blízkých nemocnic, někteří jsou ve vážném stavu.

V Nenzingu, několikatisícovém městečku vzdáleném asi 40 kilometrů od hranic s Lichtenštejnskem, se v sobotu konala tradiční akce místního motorkářského klubu The Lords spojená s koncertem. Po střelbě na místě podle místních médií vypukla panika. Server Vorarlberg Online napsal, že mnozí návštěvníci akce prchali a hledali úkryt v lese, někteří se dostali až na blízkou dálnici.

O motivech pachatele zatím není nic bližšího známo, vyšetřování je dosud v běhu.

ČTK


Klíčová slova: Rakousko, střelbaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,550
28,720
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější