Další vládní návštěva Číny: Jurečka poletí se zástupci pivovarů, ti doufají ve větší export | Reflex.cz
nahoru

Další vládní návštěva Číny: Jurečka poletí se zástupci pivovarů, ti doufají ve větší export

ČTK, Tereza Stonišová30. dubna 2016 • 16:36
Další vládní návštěva Číny: Jurečka poletí se zástupci pivovarů, ti doufají ve větší export
foto: Tereza Stonišová

Začátkem příštího týdne poletí ministr zemědělství za KDU-ČSL Marian Jurečka do Číny. A nepojede sám. Poveze s sebou několik zástupců českých pivovarů, kteří doufají, že se jim během cesty povede vyjednat zvýšení exportu do této oblasti.

Mise by se měla vrátit v sobotu, uvedla dnes ČTK. Podle mluvčí Pivovarů Lobkowicz Lucie Tučkové by měl ředitel firmy Zdeněk Radil v Číně rozpracovat memorandum o strategické spolupráci mezi pivovary a společností Ershang Group. "Díky této spolupráci by se nám mohla otevřít cesta do čínských maloobchodních i velkoobchodních řetězců. Dalším možným směrem rozvoje je licenční výroba piva přímo v Číně, případně také vybudování sítě pivovarů," sdělila mluvčí. Čínská firma by měla koupit deset procent akcií většinového vlastníka Pivovarů Lobkowicz, firmy Lapasan. Jejím majoritním vlastníkem je čínská CEFC.

Do Číny pojede s Jurečkou i zástupce Babišova Agrofertu (ne, to taky není střet zájmů). Do Číny v posledních několika letech vyváží trvanlivé mléko Mlékárna Tatra Hlinsko. Objemy vývozu nejsou nijak velké, ale postupně rostou," řekl mluvčí firmy Karel Hanzelka. Podle něj bude její zástupce během návštěvy zjišťovat exportní možnosti pro všechny potravinářské firmy z koncernu.

 

 

 

 

 

 

 

 

ČTK, Tereza StonišováVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější