Králík není morče, nenechala se ošálit australská policie a ušáka zabavila | Reflex.cz
nahoru

Králík není morče, nenechala se ošálit australská policie a ušáka zabavila

pet15. března 2016 • 15:20
Králík není morče, nenechala se ošálit australská policie a ušáka zabavila
foto: Queensland Police

Policie v australském státě Queensland zabavila králíka majiteli, který se ho snažil ochránit před odebráním: zvolil zatloukací metodu, totiž tvrzení, že je to morče.

Ostrovní státy s unikátní faunou a flórou, například Austrálie a Nový Zéland, mají přísné zákony na ochranu přírody. Pravda, až nyní, když je spousta unikátních biotopů a živočišných druhů nenávratně zničena. Vždycky se však najde někdo, kdo se nad zákon cítí být oprávněn povznést, a jeho rebelie může znamenat zkázu pro okolní prostředí.

Víc než polovina medvídků koala trpí chlamydiemi

Ke karavanu jednoho takového výtečníka byla springwoodská policie přivolána kvůli jinému incidentu, strážci zákona si však klece s králíkem všimli. Tvrzení majitele, že jde o morče, neuvěřili a králíka odebrali. Ušatý mazlíček Boo měl štěstí v neštěstí, protože o vlásek unikl smrti. V Queenslandu zabavená zvířata většinou utratí, majitel však kontaktoval útulek pro králíky v sousedním Novém Jižním Walesu a jeho pracovníci slíbili, že se Booa ujmou.

Králíci se v Queenslandu mohou chovat jen za zvláštním účelem, například pro cirkus nebo kouzelnickou show či pro výzkumné účely. Porušení zákona může znamenat pokutu až 44 tisíc australských dolarů a uvěznění až na šest měsíců, píše The Guardian.

To jenom obyvatel karavanu si to představoval jako Hurvínek válku. Totiž Hurvínek sysla (čas zhruba 6:20 a dál):

pet


Klíčová slova: austrálie, policieDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější