nahoru

Chlapec, který si udělal Messiho dress z igelitky, konečně dostal opravdový

Tereza Stonišová 26. února 2016 • 08:00
Chlapec, který si udělal Messiho dress z igelitky, konečně dostal opravdový
foto: UNICEF/Facebook

Fotografie pětiletého afgánského chlapce, který na sebe navlékl bílomodrou igelitovou tašku a napsal na ni číslo 10 a jméno fotbalisty Messiho, obletěly asi před měsícem téměř celý svět. Poté, co si fotografie všiml i sám fotbalista, bylo rozhodnuto: chlapec dostane skutečný dres. A předevčírem se tak konečně stalo.

Radostnou zprávu přinesl britský server BBC, kterému zprávu potvrdila afgánská pobočka UNICEF. Na oficiální stránce UNICEFu se pak záhy objevila fotografie malého Murtazy, kde je vidět už ve skutečném Messiho dresu, který je dokonce od slavného fotbalisty osobně podepsaný. “Messiho miluju a můj dres teď říká, že on miluje mě,” uvedl podle UNICEFu Murtaza po obdržení dárku. Radost chlapce z pořízených fotografií přímo čiší.

Messi však neposlal dres pouze jemu, nýbrž celé jeho rodině. Z dresu se tak může těšit i Murtazův starší bratr Hamayon, který nahrál fotografii svého bratra na sociální síť Facebook, a díky němu se tak fotografie, která záhy obletěla celý virtuální svět, dostala až k Lioneli Messimu. Argentinský hráč záhy zareagoval a chlapec si nyní může chodit hrát ve skutečném bavlněném dresu. Matka Murtazy dříve uvedla, že opravdový dres by chlapci nemohla ze svých příjmů pořídit.Klíčová slova: fotbal, dítě, messi, afganistánDiskuse ke článku