Dres z igelitového pytlíku + sociální sítě = setkání s Messim | Reflex.cz
nahoru

Dres z igelitového pytlíku + sociální sítě = setkání s Messim

tsch3. února 2016 • 14:00
Dres z igelitového pytlíku + sociální sítě = setkání s Messim
foto: afghanistan-football-federation

Klučina z Afghánistánu si vyrobil dres z igeliťáku, aby aspoň trochu vypadal jako Lionel Messi. Zpráva se rozšířila přes sociální sítě a Messi slíbil, že se s malým obdivovatelem setká.

V lednu zahýbala internetem fotka chlapce, který na sobě měl dres Lionela Messiho vyrobený z obyčejného plastového sáčku, jehož pruhy zhruba odpovídají argentinským barvám. Na Twitteru se nejdříve objevila fotka chlapečka zezadu a nikdo nevěděl, o koho se jedná. O pár týdnů později už ale všichni věděli, že je to pětiletý Murtuza Ahmadi z Jaghori v Afghánistánu.

Pro CNN později otec vysvětloval, že v chudé vesničce nebylo, kde něco jako dres sehnat. Když ale Murtuza několik dní proplakal, jeho starší brácha to vyřešil a dres vyrobil z plastového sáčku. Na dalších fotkách je vidět, jakou radost to u malého fotbalisty vyvolalo.

Všechno má ještě další dohru. Jakmile byl totiž malý Murtuza identifikován, vložila se do dění i Afghánská fotbalová federace. Ta se nechala slyšet, že zařídí setkání Messiho a jeho malého fanouška. I když se přesné detaily zatím neví, hrdina tohohle malého příběhu se možná může těšit na svůj životní zážitek. Dostane místo plastové náhražky textilní merchandising, nebo zůstane i vynálezu, který ho proslavil po světě (sociálních sítí)? Na fotky, které vyvolaly tolik ohlasu, se podívejte do galerie.

 

 

 

tsch
Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější