Malý problém německých stíhaček: V Sýrii nemohou létat za tmy | Reflex.cz
nahoru

Malý problém německých stíhaček: V Sýrii nemohou létat za tmy

tsch3. února 2016 • 17:13
Německá stíhačka / ilustrační foto
Německá stíhačka / ilustrační foto
• foto: 
čtk

Německá Luftwaffe se od začátku roku účastní vojenského konfliktu v Sýrii. Má to jen jediný malý háček. Její stíhačky nemohou létat v noci.

Do Sýrie vyslalo Německo šest letadel Tornado s moderním špionážním vybavením. Jednou z výhod byla schopnost pořizovat fotografie ve vysokém rozlišení a infračervené snímky, a to dokonce i v noci a za špatného počasí. Jenže podle deníku Bild jsou noční lety nemožné. Světlo v kokpitu je příliš jasné a oslňuje piloty.

Mluvčí ministerstva se nechal slyšet, že tu je „malý technický problém“, který má co do činění s osvětlením kokpitu. „V úvahách je, že by piloti mohli nosit noční brýle,“ připustil mluvčí. Záležitost by se měla do dvou týdnů vyřešit. Podle něj navíc zatím nebylo potřeba létat v Sýrii za tmy.

Před 75 lety německé letectvo srovnalo se zemí anglické město Coventry
JAROSLAV ŠAJTAR 12. listopadu 2015 • 14:25

Před 75 lety německé letectvo srovnalo se zemí anglické město Coventry

 

Německá armáda v posledních měsících bojuje s kritikou stavu své výzbroje. Její útočné pušky G36 se staly terčem vtipů, protože při vysokých teplotách měly problémy se střelbou. Vojáci už se jich ovšem zbavili. Podle časopisu Spiegel byly v minulém roce použitelné pouze čtyři z 39 vojenských helikoptér NH90. Naposledy zase armáda musela oznámit, že vnější palivová nádrž jednoho z bojových letadel upadla, když se stroj chystal na start.

Německá vláda odsouhlasila vojenskou operaci proti Islámskému státu

 

tsch


Klíčová slova: Německo, armáda, sýrie


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,020
29,200
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější