nahoru

Plyšový Hitler varuje norské rodiče před prachem

Mav 28. ledna 2016 • 10:15
Plyšový Hitler varuje norské rodiče před prachem
foto: LHL

Medvídci Kaddáfí a Hitler plus králíček Kim Čŏng-il. To jsou postavy neotřelé kampaně za zdraví dětských pokojíčků. Norská asociace plicních a srdečních pacientů angažovala zvrácené postavičky, aby upozornila rodiče na nebezpečí prachu.

„Plyšoví medvídci mohou být nebezpeční. Lapače prachu v dětských pokojích mohou vyvolat astma a alergie. Perte vycpaná zvířata čtyřikrát ročně,“ varují plakáty.

„Pro děti mohou být plyšáci stejně nebezpeční jako nejhorší despotové světa,“ vysvětluje pro The Local copywriterka Bendik Romstadová. „Důrazem na dětské pokoje se snažíme zastavit problém astmatu a alergií, než se vůbec začne rozvíjet.“

Neznámá organizace tak najednou dokázala upoutat veřejnost jednoduchým a jasným sdělením v kombinaci s velmi odvážnou myšlenkou. Možná až moc odvážnou. „Hitler byl masový vrah a nezaslouží si takovouto pozornost,“ stěžuje si Ervin Kohn, šéf židovského svazu. „Obávám se, že když se Hitler použije takovýmto způsobem, může se pak jevit méně nebezpečný.“

Mav


Klíčová slova: hitler, zdraví, hračky, NorskoDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.