nahoru

Madridské metro bude pro 38 transsexuálů zadarmo. Diskriminace naruby?

tsch 26. ledna 2016 • 06:58
Madridské metro bude pro 38 transsexuálů zadarmo. Diskriminace naruby?
foto: Metro Madrid

Cílem pro zavedení volných permanentek na metro ve španělském hlavním městě je podpořit integraci transsexuálů do společnosti. Ne každý z toho ale má radost. Podle některých se jedná o diskriminaci.

Madridské metro oznámilo, že má v plánu nabízet 38 volných ročních permanentek pro španělské sdružení transsexuálů a podporovat tak integraci těchto mužů, žen, nebo prostě osob. Regionální vláda madridského regionu tyto plány potvrdila s tím, že volné jízdenky by byly pro lidi, kteří čelí sociálnímu vyloučení, a mohly sdružení transsexuálů pomoct.

„Madridské metro to vidí prioritně jako cestu ke zvyšování povědomí lidí, aby se zabránilo předsudkům a diskriminaci,“ uvedla společnost v prohlášení. „Metro si klade za cíl, aby bylo i nadále prostředkem pro zvyšování povědomí o diskriminaci ve prospěch respektování rozmanitosti.“

Tweet madridského metra:

„Metro a Sdružení transsexuálů zahájily spolupráci kvůli sociální integraci transsexuálních žen a mužů.“

Prohlášení vyvolalo polemiku a lidé se okamžitě začali vyjadřovat na sociálních sítích. Obvinění ze sluníčkářství a tak podobně se sypala především na levicového starostu Manuela Carmena, ač madridské metro nespadá pod pravomoc města, nýbrž madridského regionu, kterému vládne pravice.

„Madridské metro je zdarma pro transsexuály. Takže je diskriminační vůči těm, kteří nejsou...“


„Ať je to kdokoli, kdo dává metro pro transsexuály zdarma — Carmena nebo Cifuentes —, je to nesnesitelná diskriminace.“

tsch


Klíčová slova: gay, lesba, transsexuálovéDiskuse ke článku