nahoru

Znamení doby: Miley s Kanyem zplodili Černého skinheada, New York vítá masturbační budky

Darek Šmíd22. ledna 2016 • 13:00
Miley Cyrus. Hrdinka naší doby.
Miley Cyrus. Hrdinka naší doby.
• foto: 
Profimedia.cz

Uplynulých sedm dní je bohatých na narážky věcí příštích. Zde je stručné týdenní popkulturní shrnutí: Nadcházející časy podle něj nebudou růžové a sladké jako cukrová vata - spíš budou mít jen strukturu, složení a stabilitu cukrové vaty. Prostě nečeká nás nic zdravého. Proroky jsou ostatně Miley Cyrusová a masturbační budky.

Kanye West chce ovládnout svět, o tom žádná. Nejenže pořád ještě nepřestal se svým kouskem JSEM-NEJLEPŠÍ-ZPĚVÁK-NA-SVĚTĚ-KLAŇTE-SE, nejenže před časem oznámil svou kandidaturu v přespříštích amerických prezidentských volbách; ale teď navíc ještě oznámil, že chce vytvořit celé album coververzí písní zesnulého Davida Bowieho...

… jako by svět zapomněl, jak to dopadlo, když si West vzal do pusy Freddieho Mercuryho...

… a nyní dal světu nahlédnout do své záporácké kuchyně společným vynálezem zkázy s Miley Cyrusovou: remixem kusu ze svého dřívějšího alba Yeezus s názvem Black Skinhead. Pokud jste o téhle nesvaté spolupráci už slyšeli dříve, není divu – West se Cyrusovou track nahráli krátce po vyhlášení Grammy Awards už v roce 2013 – ale výsledek měl dodnes West ukrytý pod svým pozlaceným polštářem.

Ne, že by to nyní vyšlo oficiálně – budoucnost na sebe nenechává čekat, a tak se remixový track rozšířil po torrentech a úschovnách plných internetového lupu. Berme to jako znamení a zremixovaného „Černého skinheada“ zasaďme třeba... třeba do souvislosti s těmi tajemnými stopami, které teď měla možnost prozkoumat sonda Cassini na saturnově měsíci Enceladus – a stejně jako nám zatím není jasné, čeho je předzvěstí Mileyin a Kanyeho remix, tak nám zůstanou zatím záhadou i ty stopy – protože sonda Cassini už je zase na cestě do vesmíru.

(Pokud následující odkaz přestane fungovat, zafungovaly autority; a písnička bude k poslechu na méně oficiálních nosičích.)

Upokojit se zatím můžeme pokusit také novou muzikou od Massive Attack, ale ani tohle nebude tak úplně jednoduché. Massive Attack ji totiž ukryli v aplikaci pro iPhone, která se jmenuje Fantom – a jde o „senzorický hudební přehrávač“, který písně remixuje s vaším srdečním tepem, denním časem a dalšími údaji. Ale ano, jsou v tom i nové kousky od kapely, která se odmlčela na celých pět let po vydání alba Heligoland: s milými názvy jako Dead Editors, Ritual Spirit či Voodoo in My Blood.

Je to přece jen o něco lepší nápad než aplikace, s níž teď přišel Microsoft. Jeho nový budík pro telefony se systémem Android po vás požaduje, abyste na něj v šest ráno dělali legrační obličeje. Jmenuje se to Mimicker Alarm a pokud se vám ráno vstává příliš snadno, tohle by to mělo napravit.

Na nejhorší se už stihla připravit firma s všeříkajícím názvem Hot Octopuss, která ve velké Británii vyrábí sexuální hračky pro dospělé – a která teď na rohu 28. ulice a 5. avenue na Manhattanu v New Yorku instalovala svou první „masturbační budku“. Upřímně, tohle je jediná věc, která New York udrží ještě pár dní od masových nepokojů na způsob těch ve filmu Kingsman: Tajná služba...

(Pozor, následuje ilustrativní ukázka z filmu plná krvavých spoilerů.) 

 

… protože co jiného zbývá člověku, který je nucen dělat hned po probuzení půl hodiny do svého telefonu obličeje, z rádia v narvané MHD je pak nucen poslouchat Černého skinheada od Miley a Kanyeho, a když si dá na uši sluchátka, uslyší svůj vlastní zběsilý srdeční tep zremixovaný do skladby od Massive Attack Mrtví redaktoři, než si zalézt do budky s názvem GuyFi a udělat si tam dobře, možná se přitom i vyplakat?

Sám přitom bude vědět, že úleva je jen krátkodobá. Před budkou na něj jistě budou čekat načuřené feministky s transparenty, protože server Salon se výrobce budky už nyní správně ptá: „kde jsou masturbační budky pro ženy?“ Pokud se pak naplní neveselé vize do budoucna, budeme se do těch budek alespoň moct schovat před radiaktivním spadem.

 Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější