nahoru

Kritický stav a kóma. Klinické testy léku s THC se ve Francii zvrtly

tsch 15. ledna 2016 • 14:55
ilustrační foto
ilustrační foto
• foto: 
čtk

Zkoušení nových léků může být vždy trochu riskantní. Nikdy není jisté, jestli vše bude působit, jak bylo zamýšleno. A látky, které obsahují konopí, mohou být velmi zrádné.

Šest lidí je v kritickém stavu, jeden je navíc v kómatu, možná dokonce klinické smrti, po klinickém zkoušení nového léku ve Francii. Potvrdila to francouzská ministryně zdravotnictví Marisol Touraineová. Podle ní došlo k velmi vážnému incidentu během zkoušení v soukromé laboratoři v Rennes.

Zkušební proces byl zatím pozastaven a firma odvolává dobrovolníky. Není ale přesně jasné, kolik lidí se zapojilo. Jednalo se o lék, vyvíjený evropskou laboratoří. Podle nepotvrzených mediálních zpráv byl určený proti bolesti a stavěný na bázi konopí.

První postižené nemocnice přijala začátkem týdne. Vyšetřování už se mezitím plně rozběhlo. Ministryně Touraineová k aféře pro BBC prohlásila, že je odhodlána celé tragické nehodě přijít na kloub a zjistit, kdo za ni nese zodpovědnost.

 

tsch


Klíčová slova: THC, léčbaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.