nahoru

Dánsko uprchlíkům sebere peníze i šperky

tsch 13. ledna 2016 • 14:22
makedonští uprchlíci
makedonští uprchlíci
• foto: 
čtk

Další sodu od sluníčkářů dostane Dánsko. I nadále se chystá zpřísňovat postoj k uprchlíkům a v rámci toho chce konfiskovat část jejich majetku.

Dánský parlament připravuje opatření, díky němuž úřady budou zabavovat šperky i peníze imigrantů, píše server Politico.eu. Podle zákona, který za dva týdny podle všeho projde, bude možné prohledat uprchlíkům oblečení i jejich zavazadla. Cennosti pak mají pokrýt náklady, jež s podporou žadatelů o azyl souvisí.

Před týdnem vláda schválila hodnotu, kterou si uprchlíci smějí ponechat. Jedná se o něco přes 1340 eur, původně bylo navrhováno 400. Sentimentální věci, jako například snubní prsteny, se zabavovat nebudou.

Před nedávnem Dánsko snížilo výhody pro žadatele o azyl zpřísněním pravidel pro získání občanství. Podle Úřadu vysokého komisaře Spojených národů pro uprchlíky je návrh znepokojující a mohl by zvýšit riziko, že běženci budou žít v nouzi.

 

tsch


Klíčová slova: uprchlíci, Dánsko, majetekDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.