nahoru

Zemřel Wayne Rogers, známý McIntyre ze seriálu MASH

ČTK, Tereza Stonišová 2. ledna 2016 • 08:00
Wayne Rogers
Wayne Rogers
• foto: 
čtk

Poslední den roku 2015 zemřel představitel Trappera Johna ze seriálu MASH. Rogers, který se po skončení filmové kariéry stal úspěšným finančním analytikem, investorem a podnikatelem, podlehl v 82 letech v Los Angeles komplikacím po zápalu plic. Informovala o tom podle agentury Reuters jeho agentka.

Vystudovaný historik Rogers hrál v MASH pouhé tři řady z celkových jedenácti. S producenty se rozešel ve zlém kvůli tomu, že podle něj poskytovali na jeho úkor příliš prostoru stále populárnějšímu Alanu Aldovi neboli kapitánu ""Hawkeyemu" Pierceovi.

První díl MASH se vysílal 17. září 1972. Seriál dokázal vtipným a trefným způsobem ukázat život lékařů v mobilní nemocnici v Koreji, která fungovala během korejského konfliktu. Trapper byl v seriálu parťákem Alana Aldy, který ztvárnil nejznámější postavu MASHe, Hawkeyho. Zpočátku komediálně laděný sitcom poukazující na krutosti války i nesmyslné předpisy se postupně stále častěji věnoval i vážnějším tématům, jako byly osudy údajných zbabělců, vztah amerických vojáků k obyčejným Korejcům nebo složitá politická situace.

ČTK, Tereza Stonišová


Diskuse ke článku