Podvodníci mají další fintu na Facebooku, dáte jim číslo mobilu a bude to drahé | Reflex.cz
nahoru

Podvodníci mají další fintu na Facebooku, dáte jim číslo mobilu a bude to drahé

Daniel Baret30. prosince 2015 • 17:50
Bacha na Facebook
Bacha na Facebook
• foto: 
profimedia.cz

V sousedním Rakousku bylo zaznamenáno několik podvodů, kdy podvodníci na Facebooku zneužijí číslo vašeho mobilu tím, že vám pošlou falešnou zprávu, za kterou zaplatíte 100 euro (v přepočtu 2700 korun).

Podle zprávy rakouského listu Die Presse podobný případ naposledy nahlásila jedna žena ze spolkové země Burgenland. O co se přesně jedná?

Žena si na Facebooku chatovala s jedním ze svých „přátel“. Lotr ji požádal o číslo mobilu. Když mu ho napsala, následně obdržela textovou zprávu, kde ji „přítel“ požádal o potvrzení; měla odpovědět pouze slovem „ano“. Stalo se tak dvakrát za sebou. Mělo se jednat o bezplatnou nabídku na účast v soutěži. Žena bez jakéhokoli podezření příjem zprávy potvrdila. Pak jí ale za to přišlo vyúčtování, že každá transakce stála 99,99 eura. Přišla tak o v přepočtu více než 5400 korun.

Facebooková událost láká na koncert kapely Pearl Jam. Jde ale o podvod

Podle policie je těchto případů už několik a peníze byly připsány na účet banky v USA.

Podobný podvod se podle expertů může odehrát v jakékoli zemi světa. Facebook svým uživatelům doporučuje, aby své osobní informace lidem, které neznají, zásadně nedávali. Jenže to je podle všeho jen zbožné přání.

Daniel Baret


Klíčová slova: facebook, podvody, zlodějDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,650
28,750
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější