nahoru

Ransdorf zůstává členem KSČM, vedení strany se za něj postavilo

ČTK 12. prosince 2015 • 17:15
Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf
• foto: 
ČTK

Miloslav Ransdorf zůstává členem KSČM. Ústřední výbor KSČM dnes rozhodl, že mu členství nepozastaví. Europoslance zadržela nedávno švýcarská policie v curyšské bance kvůli podezření z finančního podvodu. Předseda strany Vojtěch Filip novinářům řekl, že návrh na případné pozastavení jeho členství nebyl přijat a všichni členové včetně vedení budou respektovat rozhodnutí kolektivního orgánu.

"Vzhledem k tomu, že jde o jeho (Ransdorfovu) privátní záležitost, nejde o činnost spojenou s funkcí ve straně, se většina přiklonila k názoru, že to stranu do budoucna poškozovat nebude. V tomto ohledu byl výsledek dán hlasováním," uvedl.

Debata se podle Filipa vedla o tom, jestli kauza poškodí KSČM v její stranické činnosti nebo ne. Zasedání ústředního výboru trvalo sedm hodin. Dnešní stanovisko považuje Filip za věc kolektivního rozhodnutí, většina prý sdílela názor, že je to spíše honba médií proti Ransdorfově činnosti obecně.

Ransdorf s novináři nekomunikoval, doslova řekl, že k nim "nemá důvěru, protože se chovali po celou dobu neskutečným způsobem".

Ransdorf již oznámil, že pozastaví členství v krajně levicové frakci Evropského parlamentu. Je ale přesvědčen o tom, že nic špatného neudělal.

ČTK


Klíčová slova: KSČM, ransdorfDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.