nahoru

Brit vezoucí víno byl v Saúdské Arábii odsouzen k bičování

ČTK, ref13. října 2015 • 10:39
Ilustrační snmek
Ilustrační snmek
• foto: 
Profimedia.cz

V Saúdské Arábii byl k 350 ranám bičem odsouzen čtyřiasedmdesátiletý Brit, kterého tamní policie loni přistihla, jak veze v autě po domácku vyrobené víno. Děti Karla Andreeho se obávají, že jejich otec by trest nemusel přežít, a vyzvaly proto britského premiéra Davida Camerona, aby osobně zasáhl a pomohl Andreeho dostat do vlasti. Saúdská Arábie se řídí islámským právem šaría; islám pití alkoholu zakazuje.

Andree, který v Saúdské Arábii pracoval 25 let jako manažer v ropném průmyslu, je nyní ve vězení. Podle jeho dětí se třikrát léčil z rakoviny, je zesláblý a v Británii mu navíc umírá manželka.

"Potřebuje lékařskou péči kvůli rakovině a astmatu. Nepochybujeme, že 350 ran bičem jej zabije. Zapřísaháme Davida Camerona, aby osobně zasáhl a pomohl našemu otci dostat se domů," uvedli tři Andreeho potomci v prohlášení, z něhož citoval britský tisk.

Britské ministerstvo zahraničí uvedlo, že pracovníci britské ambasády v Rijádu jsou s Andreem v kontaktu a jeho zdravotní stav sledují. "Ministři a vládní úředníci o případu jednají se saúdskoarabskou vládou a aktivně usilují o (Andreeho) rychlé propuštění," sdělilo ministerstvo v prohlášení.

Protiteroristická jednotka rozehnala sraz švédských hipsterů, považovala je za islamisty

ČTK, ref


Klíčová slova: Saudská arábie, alkohol, vino, bicovaniDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,810
22,500
29,360
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější