Zimbabwe nebude žalovat Američana, který zastřelil lva Cecila. Vše bylo legální | Reflex.cz
nahoru

Zimbabwe nebude žalovat Američana, který zastřelil lva Cecila. Vše bylo legální

ref12. října 2015 • 16:15
Plakát z demonstrace, na kterém je Walter Palmer se zastřeleným lvem Cecilem
Plakát z demonstrace, na kterém je Walter Palmer se zastřeleným lvem Cecilem
• foto: 
Profimedia.cz

Ministerstvo životního prostředí Zimbabwe oznámilo, že nebude žalovat Američana Waltera Palmera za zabití jednoho ze symbolů země i africké divočiny, lva Cecila. Prý proběhlo vše podle zákonů a Palmer nic nelegálního nespáchal.

Americký zubař Palmer v červenci zabil jednoho z nejcennějších lvů v celé Africe, když ho pomocí návnad vylákal za hranice národního parku. Čin vyvolal obrovskou bouři nevole nejen v Africe, ale i v celém západním světě.

„Konzultovali jsme to s policií i s nejvyšším žalobcem a ukázalo se, že Palmer přijel do Zimbabwe, protože měl všechna povolení v pořádku,“ řekl novinářům ministr Oppah Muchinguri-Kashiri s tím, že Palmer nemůže být stíhán.

Palmer vždy tvrdil, že jednal podle zákonů. Hájil se také tím, že nevěděl, že jde o tak proslulé zvíře. „Kdybych věděl, že ten lev má jméno a že je pro tu zemi tak důležitý, nestřelil bych ho,“ řekl agentuře AP s tím, že když zjistil, o jaké zvíře šlo, byl v šoku. „Nikdo z naší lovecké skupiny o tom zvířeti nikdy předtím neslyšel,“ tvrdil.

Dobrá zpráva pro všechny - mláďata slavného lva Cecila, kterého zabil lovec, žijí

 

ref


Klíčová slova: zimbabwe, cecil, lev, Palmer


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
23,070
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější