nahoru

Dobrá zpráva pro všechny - mláďata slavného lva Cecila, kterého zabil lovec, žijí

Daniel Baret 26. srpna 2015 • 08:00
Cecil byl symbolem Zimbabwe
Cecil byl symbolem Zimbabwe
• foto: 
theguardian.com

Cecila, jednoho z nejslavnějších lvů světa, zastřelil 1. července dnes již nechvalně známý americký zubař Walter Palmer ze státu Minnesota, když ho vypočítavě vylákal mimo území zimbabwského národního parku Hwange. Mimo území parku na něj konečně mohl vystřelit legálně. Lva poranil, po dlouhých 40 hodinách stopování ho našel a zabil.


Smrt lví celebrity ale vzbudila bouřlivou a odmítavou reakci veřejnosti po celém světě. Někteří lidé přitom poukazovali na to, že Cecil má 7 mláďat, která bez jeho ochrany zahynou. To se ale naštěstí nestalo. Oznámily to agentury.

Nález zdravé lví rodiny v jejím plném počtu světu oznámil Brejt Stapelkamp, který pod záštitou Oxfordské univerzity monitoruje právě lvy v parku Hwange. Ten potvrdil, že všech sedm lvích sirotků žije a jsou v pořádku. Lvíčata Stapelkamp spatřil s třemi „ovdovělými“ lvicemi po Cecilovi, které se nyní starají o jeho mláďata.Klíčová slova: Lev, cecilDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.