nahoru

Zveřejnění citlivých údajů z internetové seznamky pro zadané vedlo k dvěma sebevraždám

Daniel Baret25. srpna 2015 • 18:00
Kapitán Gorhum vlevo
Kapitán Gorhum vlevo
• foto: 
Ashley Madison

Pokud neznáte internetovou seznamku Ashley Madison pro zadané, stačí si přečíst její motto, které mluví za všechno: Life is short. Have an affair (Život je krátký. Začněte si aférku).  Hackeři minulý týden zveřejnili ukradené údaje o jejích uživatelích a to zřejmě vedlo už ke dvěma sebevraždám.


Jedním z lidí, kteří kvůli úniku informací spáchali sebevraždu, je policista Michael Gorhum z amerického San Antonia. U sboru sloužil celých 25 let. Zastřelil se svojí služební zbraní. Identita druhého muže, který si v souvislosti s únikem dat vzal život, zatím média nezveřejnila.

Seznamka Ashley Madison se specializuje se na hledání milenek a milenců pro lidi, které žijí s někým ve vážném vztahu nebo v manželství. Patnáctého června se dostala stránka Ashley Madison do světových médií, když skupina hackerů nazývaná „The Impact Team“ ukradla a následně uploadovala na internet 9,2 gigabytů dat, která obsahovala 32 milionů účtů uživatelů seznamky.Klíčová slova: seznamky, sebevražda, seznamkaDiskuse ke článku