nahoru

Ulice Tchien-ťinu pokryla záhadná pěna. Poprvé od výbuchu zapršelo

bar 18. srpna 2015 • 13:00
Ulice Tchien-ťinu pokryla záhadná pěna. Poprvé od výbuchu zapršelo
foto: NetEase

Ulice čínského města Tchien-ťin pokryla záhadná bíla pěna poté, co ve městě poprvé od katastrofální exploze zapršelo.  Podle čínských médií si lidé, kteří se dostali s pěnou do kontaktu, zaznamenali různé příznaky podráždění, od pálení v obličeji a na rtech až po svědění a bodání po celém těle.


Meteorologové už v pondělí ve státních médiích přesvědčovali obyvatele, že déšť nebude nebezpečný,  stejně tak jejich měření ukazují, že vzduch v centru města je nezávadný. Městské úřady ovšem ve stejné době vyjádřily obavy, že by déšť mohl roznést nebezpečné látky uniklé při výbuchu.

Na místě výbuchu bylo 700 tun kyanidu sodného. Šéf městského úřadu pro životní prostředí Pao Ťing-ling už dříve vyjádřil obavy, že se během deště z uniklých látek může tvořit kyanovodík. Ten je považovaný za prudký jed, protože ničí schopnost těla vázat kyslík.

V přípravách na déšť záchranáři zakryly 100 tisíc čtverečných metrů v okolí výbuchu, aby zabránili odtékání vody z nejzamořenějšího území.

Série explozí v místní průmyslové zóně minulou středu zabila nejméně 114 lidí a zničila vše v okruhu 2 kilometrů od epicentra. Podle nepotvrzených zpráv ale údajně mohlo zahynout až 1400 lidí.

bar


Klíčová slova: Čína, výbuchDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.