Americký soud odročil jednání o Dahlgrenově vydání na červen | Reflex.cz
nahoru

Americký soud odročil jednání o Dahlgrenově vydání na červen

ČTK24. května 2015 • 07:00
Kevin Dahlgren
Kevin Dahlgren
• foto: 
ČTK

Soud v americkém státě Virgínie v pátek odročil jednání o stížnosti Kevina Dahlgrena proti vydání do Česka. ČTK to sdělila mluvčí velvyslanectví ve Washingtonu Pavla Veličkinová. Soud se znovu sejde 12. června. Páteční stání u soudu ve městě Alexandria se konalo na žádost státního zástupce, který žádal zamítnutí Dahlgrenovy stížnosti vznesené již v září 2013. Soudce Claude Hilton však krátce po začátku jednání odročil, aniž by rozhodl.

Pokud Američan se stížností neuspěje a soud ji zamítne, mohou se obhájci odvolat. Pokud selže i tato snaha advokátů, bude o případném Dahlgrenově vydání rozhodovat americké ministerstvo zahraničí.

Dahlgren je podezřelý, že v květnu 2013 brutálně zavraždil v Brně-Ivanovicích svoji sestřenici, jejího manžela a jejich dva syny. U rodiny bydlel a v Česku se živil jako učitel angličtiny. Po činu odjel do Vídně na letiště a vrátil se za oceán. Ve Washingtonu ho krátce po přistání letadla zadržela FBI. Podle policie jsou důkazy proti němu jasné, pochybnosti však panují ohledně motivu.

ČTK


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,850
29,630
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější