nahoru

Ronald Reagan se nebál Rusů, ale invaze mimozemské civilizace, tvrdí nová kniha

Daniel Baret 20. dubna 2015 • 14:00
Ronald Reagan
Ronald Reagan
• foto: 
Wikipedia.org

Historici, politologové i novináři tvrdí, že americký prezident Ronald Reagan (ve funkci byl v letech 1981 až 1989) přispěl zásadně k pádu „železné opony“, která kdysi rozdělovala v Evropě Západ a Východ a že dokázal „uzbrojit“ Sovětský svaz. Podle nové knihy Davida Clarka se ale spíše než vojenského útoku Rusů zcela reálně obával invaze mimozemských civilizací.

Podle doktora Clarka a jeho knihy How UFOs Conquered the World: The History of a Modern Myth, která vyšla minulý týden, prý Reagan požádal v roce 1985 na summitu v Ženevě někdejšího sovětského vůdce Michaila Gorbačova o případnou pomoc, pokud by mimozemské civilizace zaútočily na naši planetu Autor dokonce tvrdí, že americký prezident měl z podobného útoku doslova hrůzu.

Reagan byl podle nové knihy fascinován například filmy Blízká setkání třetího druhu (Steven Spielberg, 1977) či Den, kdy se zastavila země (Robert Wise, 1951), které byly právě o setkání s mimozemšťany.

Knihu Davida Clarka prodává například Amazon za 16,90 dolarů.

2307696:gallery:true:true

Daniel Baret


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.