Ronald Reagan se nebál Rusů, ale invaze mimozemské civilizace, tvrdí nová kniha | Reflex.cz
nahoru

Ronald Reagan se nebál Rusů, ale invaze mimozemské civilizace, tvrdí nová kniha

Daniel Baret20. dubna 2015 • 14:00
Ronald Reagan se nebál Rusů, ale invaze mimozemské civilizace, tvrdí nová kniha
foto: Wikipedia.org

Historici, politologové i novináři tvrdí, že americký prezident Ronald Reagan (ve funkci byl v letech 1981 až 1989) přispěl zásadně k pádu „železné opony“, která kdysi rozdělovala v Evropě Západ a Východ a že dokázal „uzbrojit“ Sovětský svaz. Podle nové knihy Davida Clarka se ale spíše než vojenského útoku Rusů zcela reálně obával invaze mimozemských civilizací.

Podle doktora Clarka a jeho knihy How UFOs Conquered the World: The History of a Modern Myth, která vyšla minulý týden, prý Reagan požádal v roce 1985 na summitu v Ženevě někdejšího sovětského vůdce Michaila Gorbačova o případnou pomoc, pokud by mimozemské civilizace zaútočily na naši planetu Autor dokonce tvrdí, že americký prezident měl z podobného útoku doslova hrůzu.

Reagan byl podle nové knihy fascinován například filmy Blízká setkání třetího druhu (Steven Spielberg, 1977) či Den, kdy se zastavila země (Robert Wise, 1951), které byly právě o setkání s mimozemšťany.

Knihu Davida Clarka prodává například Amazon za 16,90 dolarů.

Podle nové knihy Davida Clarka se Ronald Reagan spíše než vojenského útoku Rusů zcela reálně obával invaze mimozemských civilizací.

Daniel Baret

Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,320
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější